gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira, emekli bin, asgari ücretli bin 500 öğretmen 3 bin lira …!

gündeminiz

AKP kurucusu, eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif ŞENER: “Uyan Türkiyem, ülke batıyor”. Türk lirası dolar karşısında  2 ayda yüzde 17 değer kaybediyor.  Ülke nüfusunun yüzde 10’u işsiz. Yoksulluk sınırı 7 bin lira, emekli maaşları ortalama bin, asgari ücret bin 500, öğretmen 3 bin lira maaş alan bir ülke de ekonominin uçtuğunu söyleyebiliyorlar…!

….

Peki, yoksulluk sınırı altında yaşayan insanlar, siyasi iradenin söylediklerine inanıyor mu?

….

 AKP’nin 15 yıldır sanal, yerine getirilmeyen vaatlerine rağmen, iktidar  yapıyorlar ki inanıyorlar.

….

Türk ekonomisi  kimler için mi uçuyor?

Milletin anasına küfür eden 424 milyon liralık vergi borcu silinen  Mehmet Cengiz, YAP-İŞLET-DVERET sistemi ile devletin  döviz  garantili, hastane, yol, köprü, tünel yapanlar, yurtiçinde ,  yurt dışında bir avuç faiz lobisi  ve şirketler……..

Böyle saça, böyle traş misali…

 

Sayın Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali YILDIRIM,  “Dolar iner çıkar” diyebiliyor. Döviz kurlarının  bir kuruş artmasının ülkeye maliyetinin bir milyar lira zarar verdiğini  bilmiyor mu derseniz?

…..

Yandaş sözde ekonomistler,   Bazı Aktroller, IMF ‘ye borç verdiğimizi,  geçmiş iktidarları karalayarak, iftara atarak  AKP iktidarı öncesi  IMF  kapılarında beklediğimizi söyleyebiliyor.

….

IMF’nin kapısında beklediğimiz yıllarda,  Türkiye’nin  dev 145 kamu kuruluşu satılmamıştı

O yıllarda ülkenin iç ve dış borcu 200 milyar dolarken bugün 800 milyar doları aştığını görmezden gelmek, ne siyasete, ne insanlığa, ne de Müslüman’lık da yeri vardır

….….

Eski Liberal Parti Genel Başkanı Toker,  Türkiye’nin IMF’ye borç verdiği  yalanını belgeleri ile açıkladı. Sözde ekonomistlerden tık yok. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış.

….

Neyse,

Sizlere  ülkenin nereye geldiğinin göstergesi olarak,  2001 yılında ekmek 12 kuruştu, bugün bir lirayı geçiyor… Gramajını söylemiyorum. Sanırım diğer gıda fiyatlarını teker teker yazmama gerek yok.   (liradan altı sıfır atılmış hali)

 

Bunları yazdığım zaman  bana neden muhalefet yapıyorsun diyorlar...

…..

Dürüstlük meziyet değildir, her insanda bulunması gereken erdemliktir.  Yalan, dolanla dürüstlük, vatanseverlik. Müslümanlık olmaaaaaz.

…..

Son iki ayda, Türk lirasının değeri  dolar karşısında yüzde 17 geriledi. Bir anlamda, 100 lira 83 lira oldu. Ekonomide bunun adına devalüsyon denir? TL.’nin değer kaybı fakirleşme demektir.

….

UYAN TÜRKİYEM ÜLKE BATIYOR

AKP kurucularından, eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif ŞENER,şahsi twitter  hesabından, “Bir çok AKP'li üst düzey bürokrat bankalara ve dövizlere koşuyor, dolarlarını alıyor evine gidiyor. Ne yapsın adamlarda haklı ülke krize gidiyor. Uyan Türkiyem, ülke batıyor.” Derken,  bana ekonominin uçtuğunu kim söyleyebilir?

….

DEVLET EMEKLİ MAAŞLARINI ÖDEYEMEYEBİLİR !

 

Siyasi iktidar ve yandaşlarının sıkıştıklarında,   Türkiye’nin  70  Sente, muhtaçtı,  IMF kapılarında bekleyen Türkiye’nin, emekli maaşları ödenemeyebilirin sözü bile edilmiyordu o yıllarda.

…..

Gazeteci Ali Tezel, “devlet, ekonomi ile ilgili yeterince tedbir almazsa, uluslararası ilişkilerimizi düzeltmezse bir buçuk, iki yıl sonra emekli maaşlarını ödeyemeyecek duruma gelecek” dedi.

 

Şayet Türk ekonomisi  uçuyor veya çok iyiyse, bu zamlar nedir?

 

0 Yorum