gündeminiz
Image
Ali Bilge Hasdemir

Tüm yetkili ve ilgililerin dikkatine, Bizler neleri özlüyoruz biliyor musunuz"

gündeminiz

Eski sakin, huzurlu, hoşgörülü, güvenli, temiz, uygarca ve hakça yaşanabilir olan, hepimizin ortak bileşkesi olan değerli ülkemizi düşlüyor ve özlüyoruz..


Insanların, tüm vatandaşların birbirine saygı ve sevgi çerçevesinde davrandığı, trafikte insana, canlılara saygılı sürücülerin yollarda dolaştığı, komşuluk ilişkilerinin çıkara dayanmadığı, kadınlara, çocuklara şiddetin asla var olmadığı, doğanın korunduğu, hayvan haklarına saygı duyulduğu ülkemizi geri istiyoruz,.


Ülkemizde hapishanelerin dolup taştığı, yeni ceza evi binaları yapılacak diye ihaleye çıkılan bir ülkeyi hayâl bile etmiyoruz... 
Şiddetin, katılığın, tâcizin, saldırının, soygunun, trafik kazalarının olmadığı o eşsiz ülkemizi geri istiyoruz..
Enerji dağıtım şirketlerinin tahsil edemediği kaçak elektrik ücretlerini hiçbir dahlimiz ve sorumluluğumuz yokken, haksız yere kat be kat ödemek istemiyoruz!..


Özel sektörün zararlarını, câri açıklarını hukuk dışı yöntemlerle, oldu bittiler ile bize fatura etmelerini istemiyoruz!..


Acaba çok şey mi istiyoruz?. 
Elbette ki, genelleme yaparak herkesi aynı kefeye koymak yakışmaz bizlere.. Fakat yasalara, insan haklarına, evrensel kurallara uymayanları, uymamakta da ısrar edenleri hapishanelerde beslemek yerine, bir daha geri almamak üzere sınır dışı etme yasası üzerinde çalışma yapmış olsanız, belki de köreltilmeye yüz tutmuş geleceğe dair umutlarımızı özenle korurduk.. 


En acı duygu nedir bilir misiniz? 
İnsanın öz vatanından umudunu kesmesi!.. 


Evlâtlarını ülkelerinde kalmaya ikna etmeye yüzlerinin dahi olmaması!.. 
Göz göre göre müthiş potansiyel güç olan beyin göçünü önleyememesi çok acı!.. 
Ve bunların daha da acısı; insanın, kendisini doğup yetiştiği güzelim kendi ülkesinde yabancı hissetmesi!.

0 Yorum