gündeminiz
Image
Celil Cengiz ÇOLAK

Kazanan İstanbul ve İstanbullular olacaktır

gündeminiz

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  İmamoğlu, seçimi kazandığında  eski İstanbul Belediye Başkanlarını istişare kurulu üyesi  yapacağının  sözünü  verirse  kazanan İstanbul ve İstanbullular  olacaktır.

 

Siyaset, memlekete, millete, İstanbul'a hizmet ise  CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı İmamoğlu,  seçimi kazanması halinde siyasi parti ayırımı  yapmaksızın İstanbul eski İBB Başkanı  Prof. Dr. Nurettin SÖZEN,  Bedrettin Dalan, Ali Müfit Gürtuna, Kadir Topbaş'ı  İstişare Kurulu üyesi  yaparsa kazanan İstanbul olacaktır.

Her ne kadar, liyakatın önemsenmediği günümüzde İmamoğlu’nun liyakata, vefaya önem verdiği ilk ziyaretini eski İBB  Başkanlara yaptığından  anlaşılmıyor mu?

Tecrübe yaşanmadan elde edilemez. İBB eski  Belediye Başkanlarının artısı eksisi ile hizmetleri olmuştur. Hiç bir istanbullu inkar edemez ve etmemelidir de...

 

İmamoğlu'nun  İstanbul eski Belediye Başkanlarını ziyaret etmekle, İstanbul'un birleştirici gücü  yolunda ilk adımını atmıştır.

Her ne kadar bazı çevreler  İmamoğlu'nun ziyaretinden dolayı  eleştirmiş olsa da çok yerinde olmuştur. Her insan kendisine yakışanı yapar, İmamoğlu'da ziyaret etmekle kendisine yakışanı yapmıştır.

Millet, siyasilerin bir birilerine sataşmalarından,  hakaretlerinden bıktı artık. Ben yaptım oldu anlayışı İstanbul’un içinden çıkılmaz hale getirdi. Yeter artık  İstanbul bu kısır döngüden, kavgadan bıktı artık.

 

İmamoğlu İstanbul'da,  halk tabanı ile tavanda İstanbul'a hizmetleri geçmiş  siyasileri birleştirebilirse  İstanbul hatta  Türk tarihine geçecektir.

 

Peki, eski başkanlar  İmamoğlu’nun yapacağı teklifi kabul ederler mi derseniz?

Şayet, İstanbul’a  ve İstanbullulara hizmet hakka hizmet ise edeceklerdir.

 

İmamoğlu başarabilir mi derseniz?

 

Kendisi ile, bir nikahta tanıştım ayaküstü sohbetimiz oldu.  Mesleki olarak  uzun yıllar siyasileri takip etmiş biri olarak son yıllarda tanıdığım, hümanist, sempatik, candan, sözlerinde samimiyet,  siyasetçi profilini gördüğüm  için benim umudum var.

 

 

 

 

0 Yorum