gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Vatandaş, dövizin dış güçlerin ve ABD’nin yükselttiğine inanmıyor !

gündeminiz

Türk ekonomisi uçuyor… Ekonomide Avrupa lideriyiz söylemleri ile 16 yılı geride bırakan iktidara vatandaşın güveni kalmadığı için doların 10 lira olacağı iddiası toplumda her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor.

….

Toplumu döviz manyağı, at yarışı tahminleri yapar  haline getiren kim?

 …

Vatandaş, tahmin yapmakta haklı mı derseniz,   dolar 3-4-5, bu günler de ise 7 liraya yaklaştı.

….

 Ekonomide güvenini kaybeden iktidarın, dövizin yükselişinin, ABD ve dış güçlerin olduğuna inanmıyor olmasının yanı sıra, İktidar yetkililerinin  doların yükselişini tiye alması ise  toplumda ayrı bir güvensizlik yaratıyor.

…..

Doların bir kuruş yükselmesinin Türkiye’ye maliyetinin 41 milyar lira olduğunu düşünmeyen AKP’li Mahir Ünal dolar 3 kuruş artmış Türkiye batacak mı diyebiliyor?…

….

Kendisinin,  çocuklarının geleceğini düşünmeyen, aldığı bir dolar bile ülkesine ihanet ettiğini bilmeyen veya işine öyle gelen  bir güruh dolar artışına sevinirken, toplumun bir kısmı da benim dolarım yok bana ne hale geldiyse…!

….

Üretmeden hala tüketmeye devam edersek, Yiyecek ekmek bulamayacağımız günler çok uzak değil.

….

Dolar patlamış, Türkiye fiilen gümlemiş, artık haber bile olmuyor.

 

Durum böyleyken,  AKP iktidarı yapılmakta olan Çamlıca  Camisi’ne 2 ton altın harcandığı iddia ediliyor,   Türkiye  Malezya’nın IMF borcunu üstleniyor!...

 

….

Şayet, vatandaşların dediği gibi doların 10 lira olması halinde Türk ekenomisinin halini  düşünmek bile istemiyorum.

 

Türkiye’yi  tarım ve gıda da yüzde 85 dövize bağımlı hale getiren  bugünkü iktidar,  kamu oyunda kendisini haklı çıkarmak için bir düşman yaratması gerekiyordu onu da papaz, ABD masala ile yarattı toplumdaki düşünce böyle…

….

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener; “AKP iktidarının ABD ve İsrail ile gizli anlaşmalarının devam ettiğini iddia ederken,  dövizi dış güçlerin yükselttiğine inanmıyor”

16 yıldır tek başına iktidar olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ülkenin içinde bulunduğu duruma  “Ekonomik Savaş” diyor!

Ülkeyi ekonomik savaş durumuna getiren kim diye sormazlar mı?

….


Dövizi dış güçlerin yükselttiğine inanmayan Muharrem İnce , İktidara  "Bırakın şu dış güçler palavralarını” diyor

….

 

Devasa holdingler banka kapılarında yapılandırma peşinde.

 

Yüzlerce şirket fiilen batık ama açıklanmıyor.

 

İyi eğitimli ve dolar milyoneri olan on küsür bin Türk, ülkeyi terk etti.

….

Osmanlı İmparatorlu’ğunun çöküşünü okumayan, araştırmayanlar   Türkiye’nin ekonomik olarak hangi durumda olduğunu bilemezler.

 

Türkiye’nin iki büyüklüğünde toprağı İngiliz Borsa’sında kaybeden ,  bugün olduğu gibi  Bağdat Tren yolunu 99 yıllığına Yap-İşlet Devret sistemi ile Almanlara veren ikinci Abdülhamit Tahttan neden indirilmiştir?

….

Yeniçağ  Gazetesi Yazarı Prof:DR. Esfender KORKMAZ, “döviz kuruna neden müdahale edilmiyor" köşe yazısında, Bankalarda özel kişilere Çünkü güven yok. Hükümetin niyeti her gün daha iyi anlaşılıyor. Seçim öncesinde cari açık sorununu çözeceklerini söylediler. Öğle görünüyor ki kur artışı ile cari açığı çözeceklerini düşünüyorlar. Bugünkü iktidar, kur artışı ile ithalatın azalacağını, ihracatın artacağını düşünüyor olabilir.

 

Dövizdeki yangınını,  döviz rezervinin 21 Milyar dolara gerilemiş Merkez Bankası mı söndürecek?

Üretmeden, tüketerek borcu borçla kapatmak nereye kadar?

 

Özet olarak: Yaşlısı genci seferberlik ilan ederek üretmeliyiz. İktidarlar gelip, gider kalıcı olan vatandır. Gün, omuz omuza verip ülkeyi bu ekonomik krizden nasıl kurtarabiliriz olmalıdır.

0 Yorum