gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim kızarıncıya kadar alkışlıyor ve kutluyorum. Neden mi"

gündeminiz

Dünyanın en önde siyaset mühendisleri aylarca, günlerce çalışsa başaramazlardı. Ama AKP'ye oy veren seçmenler bunu başardı. Nasıl mı başardı derseniz? 16 yılda ülke ekonomisini nasıl iflas noktasına getirdiysen, ülkeyi öyle kurtar dedi. Bu nedenle, AKP’ye oy verenleri kutluyor ve alkışlıyorum.

 

AKParti seçmeni bilinçli veya bilinçsiz oy tercihlerini tere yağdan kıl çeker gibi ve  siyaset mühendisliği yaparak  AKparti ve Erdoğan dediler.  Muhalefet isteseydi bu kadar başarılı olamazdı.

Benim aklıma takılan, genel seçimlere 16 ay gibi süre varken, tek başına iktidar, OHAL, Kanun Hükmünde Kararname ile her istediğini yapabilecek güç ve yetki de olan  AKP iktidarı neden  erken seçime gitti?

 

Çünkü, gitmek zorundaydı. Ekonomik olarak ülke iflas noktasına gelmişti.  Ülkenin milli varlıklarını faiz lobilerine ipotek  etmesine  rağmen  borç bulamıyor.

 

Neden faiz lobileri AKP'nin iktidar olmasına çok sevindi?

 

Londra faiz lobisi, şimdiden iktidara, ekonominin başına  İngiliz vatandaşı Mehmet Şimşek ve Ağbal getirilsin talimatlarını şimdiden vermeye başladı.

 

Büyük Ortadoğu Projesi tıkır tıkır devam ediyor. ABD, İsrail Erdoğan'ı tebrik yarışında...

….

Pensilvanya’ya gidip FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile fotoğraf çektiren ve namaz kılan 12 AKP Milletvekilinden, aday gösterilen 5 isim yeniden milletvekili seçildi. Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Aksaray’dan, AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik Burdur’dan, AKP Siirt eski Milletvekili Osman Ören, Siirt'ten milletvekili oldu. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz ise İstanbul milletvekili seçildi. Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de aynı ilden vekil oldu..

Bu nasıl FETÖ ile mücadele diye sormak hakkımız değil mi?

Akli selim düşünen hangi insan AKP, FETÖ ile mücadele ediyor diyebilir mi?

 

Seçmen, Erdoğan'ın yarattığı ekonomi enkazını  oyları ile  bu ülkeyi iflas noktasına sen getirdin sen çözüm bul, bomba patlarsa senin elinde patlasın demek istemiş olmuyor mu?

 

Bu yıl , ötelenmeyen, yani vadesi dolan 241 milyar dolar dış borç  ödemesi...

Her yıl  zorunlu yapılması gereken 250 milyar dolarlık ithalatına karşılık ihracat ise 160 milyar dolar civarındayken...

 …..

AKP 16 yılda  ne var ne yok kamu kuruluşlarını  yok pahasına sattı.  Yunan işgali altındaki Ege’deki 18 Türk adası, satıldı mı verildi mi belli değil?

En son, İzmir’e bağlı bir ada, inşaat karşılığında Almanlara verildiği iddia ediliyor.

Döviz kurları durdurulamıyor, seçim öncesi 4.57 civarında olan dolar, 4.75’leri geçti. Böyle giderse, yıl sonuna kadar psikolojik sınır olan 5 lirayı geçerse doları kimse durduramaz.

…..

Ha benim dolarım yok,  doların yükselmesinden bana ne diyenler, unutmasın ki bir doların artışı Türkiye’ye maliyeti 41 milyar Türk lirasıdır.

Doların yükselmesi ile bir litre benzinin, mazotun fiyatını düşünmek bile  istemiyorum.

 …..

Sıkı durun, 2019 yerel seçimi erkene alınabilir, Sonbahar'da yine sandık başına gidersek şaşırmayın.

…..

Durun bakalım daha... film yeni başlıyor. Ertelenen zamlar yolda.

Özet olarak, AKParti seçmeni bilerek veya bilmeyerek Erdoğan’ı ekonomik krizle baş başa bıraktı.

0 Yorum