gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Ülkenin, milletin, geleceği, vebal altında kalmamak için AKParti'ye oy vermeyeceğim

gündeminiz

Türkiye'nin köklü cemaat üyesi, 24 Haziran'da, ülkemizin, milletin, geleceği, vebal altında kalmamak, Allah’a karşı gelmemek için  Akparti'ye oy vermeyeceğim ve verdirmeyeceğim. Ülke ekonomik olarak yangın yeri, hiç kimse önünü göremiyor. AKP ve Erdoğan'a  oy vermenin vatana, millete ihanet olduğunu göremeyecek kadar haaşa Allah’ı inkar edecek derecede devam diyorlarsa vebal onların.

….

Cemaat üyesi, okuyan, araştıran, sorgulayan, dini,  entellektüel olan bir akrabam beni telefonla aradı. Hal hatır sorduktan sonra, önümüzdeki seçimler hakkında görüşümü sordu.  Yorum yapmayacağım. Köşe yazılarımı okuyorsan  anlarsın dedim.

 

Abi, sürekli senin yazılarını okuyorum.  Son yazın her şeyi anlatıyor. Tabi anlayana.  Köşe yazında, “Yeri göğü yaradan Allah-ü Teala, Allah-ü teala,  TEBLİGATI PEYGAMBER’e,  ÖLÜMÜ AZRAİL’e,  KIYAMETİ  İSRAFİL’e, DOĞAYI MİKAİL’e  verirken, siz oylarınzla yetkiyi  tek adam Erdoğan’a  verecek olmanız Allah’a karşı gelmek  değil midir? diyorsun daha ne diyeceksin bu millete.

 

-Senin bu köşe  yazını okuyan,  Müslüman olan, Allah’ın varlığına birliğine ayetlerine inan  hiç bir insan  Erdoğan ve AKP'ye oy vermez.

 

Abi,  tüyü bitmemiş yetimin, milletin, vatanın geleceğini düşünerek ve vebal altında kalmamak için Saadet Partisi ve Karamollaoğlu'na oyumu vereceğim ve verdireceğim.

 

C.Ç: E, sizin cemaat AKP'yi destekleyeceğinin açıklamasına rağmen mi AKP'ye oy vermeyecek misin? Bizim cemaat,  vatanın, milletinin geleceğini kendi çıkarlarının üstünde tutan, okuyan, araştıran, sorgulayandır.  Ülkenin geleceğinin tehlike olduğunu bilmesine rağmen AKP’ye  destek vereceğini zannetmiyorum.  Cemaat, destek vereceğiz gibi bir açıklama yapdıysa, iktidarın baskısı ve  korkusundandır.

Abi senden bir ricam var,  sen benim hangi cemaatten olduğumu biliyorsun. Köşe yazında cemaat ismini vermezsen çok iyi olur. Beni ve cemaati zora sokarsın.

C.Ç: Peki yeğenim söz  cemaatin ismini vermem.

 

....

Diğer bir aynı cemaat üyesi benden yaş olarak büyük, cemaatin okullarında  okumuş abi dediğim bir tanıdığım telefonla aradı. Gündem yine seçim.  Ülkenin geldiği noktadan şikayet ediyor.  Cumhuriyet tarihinde ülke hiç bir zaman bu duruma düşmediğinden  uzun uzun bahsetti. Aramızda geçen telefon görüşmesi ise şöyle;

C.Ç: Ya abi,   AKParti iktidarını şikayet ediyorsun ama oyunuzu yine veriyorsunuz. Sizin cemaat AKP ve Erdoğan'ı destekleyeceğiz diye açıklamalarda bulunurken, senin şikayet etmeni anlamadım.

 

-Bizim cemaat geçmiş dönemlerde AKP'ye destek vermiş olabilir ama bu dönem farklı.  Ülkenin geleceği söz konusu. Vatanını, milletini düşünen inançlı, inançsız her insan akli selim düşünerek oy'unu  AKP ve Erdoğan dışında birine oy'unu kullanacaktır.

 

C.Ç. Abi,  yıllardır içindesin sizin cemaatin oy oranı nedir?

-Net bir  rakam söylemem yanlış olur. Fakat, 3 milyona yakın üyesi olduğu söyleniyor.

C.Ç: Abi, Bunun  oy yüzdesi 6 civarındadır. ciddi bir rakam.

Bugünkü duruma göre tabi ki ciddi rakam.

C.Ç: Peki, sizin cemaatten AKP ve Erdoğan'a oy gider mi?

-Zannetmiyorum gitmez ve gitmemeli.  Bizim cemaatte şöyle bir sistem vardır. Seçimden bir gün önce, hangi siyasi parti ve kişiye oy vereceğimiz mesajla belirtilir.  İletişim  ağımız güçlüdür. Yani 23 Haziran'da netleşir.  AKP ve Erdoğan'a oy gitse bile önemli bir rakam gideceğini zannetmiyorum.

 

C.Ç: Memleketimiz, milletimiz için hayırlı olur inşallah

 

 

 

 

0 Yorum