gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, iş diyen ya da saman ithal eden İKTİDAR diyecek

gündeminiz

Millet ittifakı (Muhalefet) Cumhurbaşkanı adayları,  üretim... üretim... diyor, iktidar,  miting alanlarında, milletin aklı ile oynayan, 2 trilyon doların hesabını vermekten kaçan, tüketim diyen zihniyetin yerine, millete, aş, iş, fabrika, fizik, kimya, gençlere gelecek vaat eden  İKTİDAR diyecek

 

Erdoğan, miting alanlarında ekonomi uçuyor  diyerek ihracat rakamlarını açıklıyor, her nedense , saman, soğan, canlı hayvana varıncaya kadar tarım ve gıda da yaptığı ithalattan hiç söz etmiyor.

Ekonomide, dış politikada, iç siyasette dibe vurduran, mübarek Ramazan gününde bile  mitinik alanlarında  milletinin  gözünün içine bakarak yalan söyleyen, muhalefete iftira atan iktidarın ne hallere düştüğünün kararını sizler verin. 

Peki, Allah’ü teala, Hz. Peygamberimiz Muhammed Mustafa aşkına  sizlere soruyorum;

AKP iktidarı 16 yılda bir fabrika,  yaptı mı? Var olanları da satmadı mı?

Yaptığı  tünel, köprü,  hasta garantili hastane devletin yani milletin değil, yerli yabancı iş adamlarının.

Devlet, hazine garantili olunca senin olmuyoooor.

….

Bunlara rağmen 2 trilyon doların hesabını veremeyen iktidar,  ben Allah’a veririm diyor.

Peygamber efendimiz Allah-ü Teala’nın elçisi  hazreti Muhammed Mustafa, veda hutbesinde, 100 bin kişiden helallik isterken, Erdoğan…!

Hadi AKP'ye oy verenler bilmiyor, Erdoğan, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in 9 yerinde, bana “her şeyle gel ama kul hakkı ile gelme “ayetini bilmiyor mu?

Ülkenin hemen hemen, yarısı Erdoğan’a kul hakkını helal etmiyorsa…!

Türkiye’nin iki katı toprakları satan, İngiliz borsasında kaybeden İkinci Abdül Hamit’te demir yollarını hazine garantili  99 yıllığına  Alman’lara  yaptırmıştı.

 

Erdoğan iktidarında Türkiye, huzurlu ise neden iki yıl içerisinde 12 bin döviz milyarderi Türkiye’den kaçtı?

Anadolu’nun her hangi bir köyündeki çiftçi emmi,  Erdoğan’ın yayınlayacağı bir KHK ile,  tek ineğine bile el koyabilir.

Sakarya mitinginde konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan giriyorsa refah seviyesi var demektir" diyor…

Ben 60 yaşında sıradan bir vatandaş olarak, benim evimde 40 yıldır buzdolabı var. Dünya, uzay çağını geçerken,  16 yıldır tek başına yöneten Erdoğan,  ülke ekonomisinin  çok iyi olduğunu  milletin evlerindeki i buz dolabı anlatmaya çalışması ne kadar komik olduğu kadar o kadar da içler acısı...

....

Her evdeki  buz dolabının içi boş, içine  fare girse açlıktan  öleceğini bilmiyor mu?

Sosyal medyada, Buzdolabı AKP’nin icadı derlerse şaşırmayın.

 

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum 24 Haziran seçimlerinde parlamentoda muhalefetin üstünlük sağlaması durumunda  seçimin tekrarlanabileceğini söylüyor.

Peki, sayın Saray danışmanı, 24 Haziran seçimini  Erdoğan'ın  kaybetmesi halinde seçim tekrarlanacaksan neden bu seçimi yapıyoruz diye seçmenler sormayacak mı?

….

Saray'ın elinde Kanun Hükmünde kararname gibi  elinde  çok büyük bir güç var, çıkartırsınız bir KHK seçim falan yok dersiniz. Bu kadar  masraf  ve insanlar arasında gerilim olmaz.

Sanayi  teknoloji, gıda, alanında yabancılara el açan, İsrail, İngiliz, ABD faiz lobilerine yalvaran, dış güçlerin sömürgesi olan Türkiye…

Ya da üreten, fizik, kimya, nano teknolojisi, kuantum, tarım ve gıdada dışa bağımlı olmayan,  kemer sıkan millet değil, kemer sıkan  devlet, Türkiye’yi Moskova’dan, Brüksel’den, ABD’den  değil Ankara’dan yöneteceğim diyen adayı tercih etmek sizlerin kararı.

Benden söylemesi…

 

Diğer bir konu ise, Hükümet, muhalefetin dillendirmesi, seçim dönemi olması nedeniyle, bütün emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı’nda bin lira ikramiye  vereceğiz dedi mi?

Bayram paraları bankaları yatmaya başladı.

Dul, yetimlere 500 Bağ-Kur emeklilerine 750, Sigorta emeklilerine bin lira…

Devlet vatandaşına yalan söyler mi, aldatır mı?

Şehitleri, gazileri, insanları ayırdılar, şimdi de emeklileri….!

Hükümet, dul, yetimlere 500, Bağkur emeklilerine 750 lira ikramiye vereceğiz deseydi  DÜRÜST OLMAZLAR MIYDI?

 

 

0 Yorum