gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Sayın, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin de sizing de işiniz çok zor

gündeminiz

Sayın CHP Lideri KILIÇDAROĞLU,  CHP’nin 24 Haziran seçim bildirgesi, balık hafızalı olmayanlar AKP’nin 2002 yılında süslü çikolata kutusu içinde allayıp, pullayıp millet kandırdığı  zehir seçim bildirgesi gibi olmayacağına, geçim darlığı, yoksulluktan  kendisini yakan, işsizlikten inim inim inleyen  bu millet  nasıl  inansın veya güvensin?

Sayın Kılıçdaroğlu, elimdeki sihirli değnekle Türkiye’yi dünyanın teknolojik, ekonomik en büyük gücü yapacağım deseniz bile, ön yargılı, beyinlerini tek adama göre formatlamış, yalan, hırsızlık,  yolsuzluk yapanları kendisini rehber eden  toplumla işiniz çok zor.

 

Seçim bildirgenizi dikkatle okuyan, ülkesini milletini gerçekten düşünen herkesin oy verebileceği, ülkemizin üzerinden ölü toprağını kaldıracak bildirgenizin her kelimesine imzamı atar ve ellerim kızarıncaya kadar alkışlarım.

Sayın Kılıçdaroğlu,  ne yazık ki ülkenin yarısına yakını , sorgulamayan, araştırmayan, yalana, dolana inan  cahaliyet döneminde olduğu gibi  beyinlerinin yüzde birini kullananlara, ülkenin iflas noktasına geldiğini, bu felaketten kurtulmanın tek çarenin seçim bildirgenizde olduğunu nasıl anlatacak veya ikna edeceksiniz?

Ülkenin de, sizin de işiniz zor.

İlkeleriniz, inancınız gereği, milletin gözünün içine bakarak yalan söyleyemezsiniz, iftira atamazsınız, İslam dinini siyasete alet etmezsiniz…

Bu gidişle Türk milletinin işi çok  zor.

İflas eden Osmanlı İmparatorluğu’nu Almanlara satmak isteyen Damat Ferit Paşa, Osmanlı’yı iflas noktasına getiren, YAP-İŞLET-DEVRET sistemini uygulayan 2’nci Abdülhamit hayranları, Kurtuluş Savaşı’nı keşke Yunan kazansaydı diyen 46 raporluların alkışlandığı, itibar ettiği toplumda başarı sağlayabilirseniz, kimse demese de ben size İKİNCİ ATATÜRK diyeceğim.

24 Haziran seçimlerini CHP’nin kazanması halinde, vaadlerini yerine getirebilir mi?

  1. Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin sayılı maliye müfettişlerinden biridir. Hesap, planlama, bütçe uzmanlık dalıdır. Türk Milleti Kılıçdaroğlu’nu SSK Genel Müdürü olarak bilir. İş hayatının çok büyük bir bölümü Maliye’de geçmiştir.
  2. Üniversite diploması şaibeli değil.
  3. Kılı kırk yaran ekonomi kadrosu var.
  4. Diğer siyasi partiler gibi liderine teslim olarak  boş kağıda imzalayıp liderine veren milletvekilleri, biat eden teşkilatları yoktur.
  5. Yaptırdığı köprüden günlük kaç aracın geçeceğinin istitastiğini yapacak, planlamacı bir kadrosu var. Günümüzde, kaç aracın geçeceğini planlayamayan, 20 bin araç geçen köprüye 40 bin hazine garantisi veren iktidara ilk önce CHP teşkilatları kazan kaldıracağını bilir.

…..

Sayın Kılıçdaroğlu, sıradan bir vatandaş olarak size soruyorum…FETÖ ile mücadeleye devam edecekmisiniz? Yunanistan’a peşkeş çekilen  Ege’deki 18 adamız için ne yapacaksınız, sizde mi göz yumacaksınız?

….

Helalleşme diyen AKP’nin bin yılın en büyük hırsızlıklarını örtecek misiniz?

….

Türkiye’nin iç ve dış borcu olan 451 milyar doları nasıl ödeyeceksiniz, bu yıl içinde ödenmesi gereken yaklaşık 200milyar dolar borcunu nasıl öteleyeceksiniz veya yeniden bir yapılanmaya mı gideceksiniz?

İç ve dış faiz lobilerine  nasıl rest çekeceksiniz, yoksa sizde mi AKP'nin yaptığı gibi devam edeceksiniz?

…..

AKP'nin 16 yıldır Kemal Derviş'in ihanet ekonomi modelini devam ettirecekmisiniz?

 

 

0 Yorum