gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Cumhurbaşkanı adayı, Üniversite mezunu, fizik öğretmeni , gariban Muharrem İNCE ne diyor"

gündeminiz

16 yıldır tek başına Türkiye’yi yöneten, ekonomiyi duvara toslatan, diploması şaibeli  BOP eşbaşkanı Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, “çöplük, pislik” diyor

Erdoğan ‘çöp’ desin ben kuantum diyeceğim. O küfür etsin ben  ‘uzay’ diyeceğim. Onun projesi kazmak olsun, benim projem ‘huzur’ olacak. O toplumu etnik kökenlere bölsün, ben birleştireceğim. O kamu mallarını satacağım diyor, ben fabrikalar kururak üreten Türkiye diyeceğim. Kavga eden değil geleceği konuşan cumhurbaşkanı olacağım.

…..

Benim partime laf ediyor. 'Tezek' diyor, 'pislik' diyor. Şimdi bak. Testinin içinde ne varsa, ağzından o dökülür. Bir şey daha söyleyeyim. Bu cumhuriyeti Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1922'de pislikleri denize dökerek kurdu. Demek bazen deniz dalgalarla pislikleri geri götürebiliyor. Kavga etmek istemiyorum. Proje anlatmak istiyorum.

İnce,  devlet hazinesinden  paranızı, çocuklarınızın sınav sorusunu sandık tan da oy’unuzu çaldırmayacağım diyor.

-Biz Ekonomiyi düzelttik diyor, İstikrar var diyor. Dönüyor geliyor beka sorunu var diyor…

….

- Meydanlara çıkmış ey CHP diyor köprü yaptın mı? Ben sana sorayım. Sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? TÜPRAŞ yaptın mı? Sen saattıklarının hesabını ver.

Daha ne desin?

16 yıldır bu ülkeyi yönetene ağır bir ithamdır. Aynı itham, AKP’ye oy vererek kefil olanlara…

Ya Akparti’den milletvekili  olan adaylar tek adamın  rehin olduklarını,  ilkelerini, inancını rafa kaldırmış ve inanmadıkları düzenlemelere, milletin menfaatleri aleyhine her gün el kaldırmakta karar veren, sınırsız emirlerimi uygulayan, bana biat eden milletvekili istediğini bilmiyorlar mı?

….

  Tek adam, iktidarı, biat eden sözde milletvekilleri  sayesinde, ne şeker yasaları, ne ihale kanunları, ne şahıslara özel düzenlemeler, ne de keyfi aflar Türkiye'nin ve Meclis'in gündemini  meşgul etmez.

 

 

 

 

0 Yorum