gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

65 yaşını doldurandan, evlenenden, kamu kurumuna alınan memurdan “akli yerindedir” raporu isteniyor !

gündeminiz

Ülkeyi yönetmeye aday, Cumhurbaşkanı, milletvekili, siyasi partilerin genel başkanlarından  neden “AKLİ YERİNDEDİR raporu istenmiyor?

Sayın, Cumhurbaşkanı adayları, Akşener, İnce, Karamollaoğlu, Erdoğan, “Akli yerindedir” raporu

 

 YSK, devletin ilgili kurumları neden, Cumhur adaylarından “Akli yerindedir raporu istenmez”

Neden, Cumhur, Milletvekili, siyasi parti genel başkanlarından “akli yerindedir” sağlık raporu istenmez?

Evlenirken, işe eleman alınırken, yaşı 65 olanlardan, tam teşekküllü hastanelerden sağlık raporu istenir de ülkeyi yönetmeye aday olan, cumhurbaşkanı, milletvekili, siyasi parti liderlerinden   sağlık raporu istenmez? Bu ülkenin Yüksek Seçim Kurulu, ilgili kurumlar, iktidarı,  muhalefet partileri…!

 

Şayet, Akli yerinde olmayan, şizofren, ülke yönetimini, cezai ehliyeti olmayan birini, Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden,  tek adam yönetimine doğru gittiğimiz bu günlerde,  “deli” akli dengesi yerinde olmayan birinin  seçilmesi ülkeye ihanet değil de nedir?

 

Peki, cezai ehliyeti olan bir cumhurbaşkanı suç işlediğinde yargılanabilir mi?

Hukukçular,  T.C. Cumhuriyeti kanunlarına göre, cezai ehliyeti olan yani halk deyimi ile 46 raporu olan kim, olursa olsun yargılanamaz diyorlar.

Cumhurbaşkanı, ülkeyi sattı, savaşa soktu,  geçmişte olduğu gibi, ülkenin sırları, mahremi  Kozmik Oda’ya  girilmesine,  milyonlarca gizli belgelerin yabancıların eline  geçmesine göz yuman siyasinin suçu yok mu?

Sizce,  yargılanır mı?

 Bu  durumda, seçilen cumhurbaşkanın, elinde şizofren yani 46 belgesi olduğu için yargıdan kurtulurken, ona oy veren milyonlarca seçmenin kanunen cezası olmasa bile, 80 milyon Türk  Milleti’nin vicdanlarında müebbet hapislik değil midir?

Cumhurbaşkanı adayları, Erdoğan, Akşener, Karamollaoğlu, İnce’nin tam teşekküllü bir hastaneden “Akli yerindedir” raporu alması gerekmez mi?

Ayrıca, Yüksek Seçim Kurulu’nun  (YSK) mevzuatında, ülke yönetimine aday olacak, siyasi parti liderleri, milletvekili, cumhurbaşkanı adaylarından  akli dengesi yerindedir raporu yoktur.

Ülke yönetimi bu kadar basit midir?

 

 

 

0 Yorum