gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdoğan Devleti mi"

gündeminiz

Saray Başdanışmanı Türkiye Cumhuriyeti lağv edilecek demiş! Yerine RTE Devleti kurulacak dememiş. AP’lilerin bu söylemleri  yeni değil. Cumhuriyet için “90 yıllık reklam arası”, Prangalardan kurtuluyoruz” “AKParti sayesinde Türk olmaktan kurtulduk” Türklüğün hiç bir faydasını görmedim” Yeni bir devlet kuracağız”

 

Terör örgütü saflarında yöneticilik yapan  AKP’li vekil Metiner, “eski Türkiye’yi mezara gömdük”

B u sözleri  söyleyenler, sıradan insanlar değildi. AKP’nin üst düzey yetkilileri vekilleriy di.

T.C. yerine  RTE…!

AKP’nin 16 yıllık iktidarında, Valilik, kaymakamlık ve devlet kuruluşlarından T.C. silindi.

Terör örgütü PKK’lılar, Türk askerine  T.C askeri diyerek akılları sıra aşağılıyorlar dı. AKP iktidarı sayesinde  terror örgütü emellerine ulaştı.

İstiklal Marşı değiştirildi?

Okullardaki andımız kaldırıldı.

Türk  Milliyetçiliğini ayaklar altına alanlar günümüzde kahraman oldu.

AKP tabanında,  muhafazakarlara  Yeni Türkiye’nin adı “Türk İslam Birliği” dilendirilirken, Türk Milliyetcisi MHP tabanına ise, Türki Cumhuriyetleri’ni de kapsayacak “Türk Birliği” kurulacağı sav satası şimdiden pompalanmaya başladı.

Peki, AKP ve MHP tabanında bu söylemlerin karşılığı var mı derseniz.

Bugün için belki istenilen düzeyde karşılığı yoktur ama ileri de olacaktır.

Özellikle Türk insanın karekteristlik özelliğini bilen starteji uzmanları,  dedikoduların ve fısıltı propagandaların  toplum üzerinde en etkili olduğunu bilinci ile toplum mühendisliğini en iyi şekilde yürütüyorlar.

Toplum içinde yaygın  ve etkili olan diğer bir starteji ise,  kamu oyunun duymasını istediğiniz bir şey varsa, “Laf aramızda. Kimseye söyleme. Bir sen biliyorsun bir ben biliyorum. Önemli bir kaynaktan aldığım bu bilgiyi seninle paylaşıyorum” denildiğinde, dedikoduyu seven bir toplum olduğumuz için, aldığımız sözde sır bilgiyi birileri ile paylaşamazsak çatlarız.

Diğer bir konu ise,  Türkiye Cumhuriyeti’nin lağv edilmesi yeni  yeni bir proje değil,  12 Eylül ABD’nin  ihtilal Paşası Evren’de Türkiye’yi eyaletlere bölmek istiyordu. Başaramadı ama temellerini attı.

Nasıl mı attı?

12 Eylül Darbesi ile Tekke ve zaviye kanunu değiştirerek, tarikatların siyaset yapmasına imkan sağladı.

ABD projesi olan  Fetullah Gülen, “Ilımlı İslam” savsatası ile toplumun her kesimine ulaştı. AKP Genel Başkanı Erdoğan, merhum Erbakan hoca, Muhsin Yazıcıoğlu, diğer AKP kurucularının uyarılarına ragmen, kimseyi dinlemedi iktidar hırsı  yoluna devam etti.

Siz, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Eyy ABD, Eyy İsrail diye efelenmesine.  Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)  bütün gücüyle devam ediyor.

Hani Membiç’e giriyorduk?

ABD,  Erdoğan’ın iç siyasetinde prim yapması için Afrin’e kadar izin verdiğini ileri de daha iyi anlamış olacağız.

Tabi,  şehit olan 52 vatan evladımıza oldu.

Saray Başdanışmanı , Atatürk’ü Anayasa’dan çıkaracağız diyen Mehmet Uçum’un,  insangazetesi.com’daki haberi şöyle;

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Mehmet Uçum, “Halk kendi Devletini kurmak için adım atıyor, 16 Nisan Kutlu Olsun” paylaşımında bulundu.

 

Uçum, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Sessiz değil Halkımız gümbür gümbür birDevrim yapıyor farkında mısınız. Halk kendi Devletini kurmak için adım atıyor, 16 Nisan Kutlu Olsun” ifadelerini kullandı. 

 

‘AKİL’LİK DE YAPMIŞTI

 

Uçum, AKP’nin pişmanlık duyduğu skandallarla dolu çözüm sürecinde ‘akil insan’ olarak da yer almıştı. Atatürk’ü Anayasadan çıkaracağız diye beyanıyla gündeme oturmuş ve yerini sağlamlaştırmaya çalışmıştı.

0 Yorum