gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Eyy, kuldan utanmaz, Allah’dan korkmaz nankörler, AKParti 16 yılda neler mi yaptı"

gündeminiz

Cumhuriyet tarihinde böyle bir ayrışma, insanların kutuplaşması görülmemişti. AKP'nin Yeni Türkiye'sinde  bunu da gördük? 8 Milyon gencin 5 milyonu işsiz. 2 milyar 335 milyon lira maliyeti olan bir köprü, bir yılda 2 milyar 410 milyon lira zarar ediyor. Vatandaş bir gün eyy AKparti 16 yılda ne yaptınız diye sorarsa?

Madem bu zarar hazineden ödenebiliyor, devlet bu köprüyü neden kendi yapmaz?

-FABRİKA MI KURDUNUZ?

-İŞSİZLİĞİ, YOLSUZLUĞU, YOKSULLUĞA ÇARE Mİ BULDUNUZ?

-ŞEHİT CENAZELERİNİN GELMESİNİ Mİ ÖNLEDİN?

-EĞİTİM SORUNU NU MU ÇÖZDÜN?

NE YAPTIN diye bir gün sormaz mı?

…….

Devletin, eski Türkiye’de çiftçinin kötü gün dostu Ziraat Bankası, çiftçisine, üreticisine 5 yıl vadeyle damızlık hayvan vermek için kılı kırk yararken, Doğan Medya  Grubu’nu alan Demir ÖrenGrubu’na  2 yıl ödemesiz, on vadeyle 700 milyon lira kredi verebiliyor.

Doğan Medya grubunu alan Demir Ören grubu AKP iktidarının  emanetçisidir.

Türk bu Milleti bu filmi, Sabah ve ATV’nin satın alınmasında görmüştü. Nasıl mı? Devletin Bankası olan Halk Bankası’ndan kredi kullandırılak  AKP iktidarı tarafından alındırılmıştı?

Üreten, ülke ekonomisine katma değer sağlayan, 2 buçuk milyon insanın aşı, işi, ekmeği olan şeker fabrikalarını satması ülkeye yapılan ihanet değil de nedir?

…..

Milyonluk araçlara biniyorlar, Saraylar yaptırıyorlar, özel uçaklar, yatlar, katlar, villalar…

Tarih tekerrür den ibarettir.

Osmanlı  İmparatorluğu’da böyle batmıştı. Zihniyet aynı zihniyet.

  Milletin hali ortada. Bankalara 500 milyar (katrilyon) borç ile sefa içerisinde yaşadığını zannediyor. Devlet ise borç batağında… Borcu 1 trilyon dolara dayanmış. Özelleştirme idaresi kurulmuş, satacaklarını satmış.

Devlet borç ödemek için faizle borç arıyor.

 AKP iktidarı, 16 yılda yaptıkları övündükleri ise şöyle;

 Marmaray’ı Japonlar yaptı. 3. köprüyü, İtalyanlar yapıyor, mimarı Fransız. Kuzey Marmara Otoyolu'nu İtalyanlar yapıyor. Gebze-Halkalı banliyö hattını İspanyollar yapıyor.

Ankara-Sivas hızlı trenini Çinliler yapıyor. İstanbul metrosunu Alman ve Fransızlar yaptı. Ankara metrosunu İspanyollar ile İtalyanlar yaptı. 

Türkiye yapılan tüm raylı sistemlerin yapımcı firmaları yabancı. Kullanılan araçlar yabancı. Elektronik donanımlar yabancı.

 Diğer taraftan Bolu tüneli ve Haliç metro köprüsünü İtalyanlar yaptı. Türksat 3A uydusunu Fransızlar yaptı, Fransızlar fırlattı.

 

Siz tüketmekten,  ülkeyi iflasa götrümekten başka ne yaptınız diye bugün sorulmuyorsa, muhakkak birgün sorulacaktır.

Bu arada, işsizler, yoksullar AKP’nin Yap-İşlet Devret  Sistemi ile ülkeyi soydurduğu eserlerine, ekmeklerine banarak yerler artık…!

 

0 Yorum