gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Pensilvanya sakini FETÖ itiraf…

gündeminiz

Ülkenin  istihbaratı, güvenlik birimleri emrinde olan AKP iktidarı,   Türkiye’de FETÖ yapılanmasının, bakkalını, çakkalını, öğrencisini, memurunu, işçisini, emeklisini, askerini,  savcısını, hakimini, dağdaki çobanını buldu siyası ayağını bulamadı!

 Gülen,  bir gün vicdana gelip de, mahkemede anlatır veya hatıratına  Türkiye üzerindeki oyunları bir,  bir anlatır ve yazarsa…!

…..

AKP siyasi iktidarının  568 gündür Fetullah Cemaati’nin siyasi  ayağını  bulamamış olmamasının mantıklı bir açıklaması vardır her halde…

….

Pensilvanya sakini Gülen,   hain 15 Temmuz darbe girişimi  hakkında açık ve net olarak konuşmaması ise kafalara takılan ayrı bir soru.

Ayrıca,  aradan aylar, günler geçmemesine rağmen Türkiye’nin, FETÖ’yü  ABD’den  istemesi   unutuldu veya unutturuldu mu?

FETÖ’nün beyin takımı olduğu iddia edilen, Zekeriya Öz ve  Adil Öksüz’ün   yakalanmamış olması…!

 FETÖ ile fotoğraf çektirenler, uçaklarla Pensilvanya’ya giden hazreti hoca diye metiyeler düzenler  , ellerini kollarını sallayarak serbest  dolaşırken binlerce sıradan insanın suçlu veya suçsuz  hapiste yatması...!

….

 Türk kamuoyunda iddia edildiği gibi,  Pensilvanya sakini FETÖ, Ey AKP  15 Temmuz darbe girişiminin  faturasını bana kesiyorsun, hadi  kuldan utanmıyorsunuz, Allah’tan da mı korkmuyorsunuz diyerek, dini ve insani olarak vicdana gelip de  bağımsız Yüce  Türk Mahkeme’lerine   itiraf edeceğim derse…

….

AKP’nin kuruluş çalışmaları olan 2 bin yılında, ABD’de yapılan toplantı da  ABD, İsrail temsilcileri, hani “ABD’lilere, deliğe süpürmeyin kullanın” diyen AKP kurucuları arasında bulunan Cüneyt Zapsu, Mücahit Aslan ve benim temsilcilerim oradaydı.

….

Terörist olduğunu  iddia ettiğiniz   cemaat AKP’nin seçim kampanyasına  300 milyon dolar bağışta bulunmadı mı?

….

AKP  Genel Başkanı  ABD Beyaz Saray’da   devlet protokolü düzeyinde  kırmızı halılarla karşılatan  ABD’deki İsrail lobi şirketi ile birlikte cemaatimizin organizasyonu nu inkar mı edecekler?

Tarihinde, Yahudi olmayanlara verilmeyen Yahudi Cesaret Nişanı’nın verilmesini sağlayan…

….

Türkiye’ye  ihanet söz konusu ise, beraber ihanet ettik. Cemaat ne kadar, vatan haini ve suçluysa yıllarca beraber aynı menzile yürüdüğümüz iktidar da   o kadar suçludur derse….!

2011 yılına kadar yerel ve genel seçimleri,  2011 referandumunda  “ölülere bile oy kullandırın” mesajını verdiğim ,seçimleri kazandıklarında   saygı da kusur etmeyen  iktidar… !

….

Cemaat,  TSK Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kumpas kurarken,  “ Ergenekon, Balyoz davalarının savcısı” olduğunu söyleyen ben değilim…

Türkiye’nin en gizli bilgilerinin bulunduğu, bir anlamda ülkenin mahremi olan “KOZMİK ODA’ya  izin veren…

….

ABD’nin Türkiye’nin başta Doğu ve Güneydoğu bölgelerine 60 bin askerini, tankını, tüfeğini, uçağını  yerleştirmek için  TBMM’de 1 Mart Tezkeresi oylamasında, “AKP’li milletvekillerine  “EVET” oyu vermezseniz hakkımı helal etmem” diyen ben hiç değilim.

….

AKP’nin  2002’den, 2011’e kadar birlikte yürüdüğümüz yıllarda cemaatin AKP’li  bakanları, milletvekilleri, belediye başkanları, bürokratlarını   açıklayacağım der diyerek, AKP iktidarı bu yüzden mi, FETÖ’nün üzerine yeteri kadar gitmiyor dersiniz?

 

Özet olarak, kim FETÖ’cü , kim değil, tabiri caizse at izi ile it izi bir birine karıştı.

….

Bundan yaklaşık 20 yıl önce, aynı gazetede birlikte çalıştığımız Rahmetli  Araştırmacı yazar Aytunç Altındal, kendisi ile bir sohbetimiz de “FETULLAH bir ABD, İsrail projesidir. Bu millet ancak ihanetini görünce anlayacaktır. O zamanda olan ülkeye olacaktır” demişti Allah  gani gani rahmet eylesin.

Afrin Zeytindalı harekatı Türkiye’nin milli meselesidir.  Hakkın rahmetine kavuşan şehitlerimize Allah-ü teala dan rahmet, savaşan kahraman askerimize başarılar diliyorum. 

Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Abdülkadir Selvi’nin bir tv açık oturumunda, Afrin Harekatı’ndan 8 şehidimiz haberinin geldiği gün, harekatın  AKP’nin oylarını artırdı sözlerinden dolayı kınıyorum.   Ne yazık ki  siyasi şaklabanlar ülkesi olduk. Allah sonumuzu hayırlara vesile etsin.

 

 

 

 

0 Yorum