gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Ne eski Türkiye’ymiş 16 yıldır sata sata bitiremediler.

gündeminiz

 

Yeni Türkiye’de Türkiye’nin 3 katı toprağı  borsada ve  masa başında kaybeden 2’nci Abdülhamit  kahraman,  Osmanlı’nın anahtarını  işgal ordularına teslim eden son padişah Vahdettin vatan haini…

 

Tarih tekerrürden ibarettir.

 Üretmeden tüketen,  içeride ve dışarıda  faiz lobilerine  teslim olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik  çöküşünü  16 yılda AKP iktidarı  hazırladı. Faturayı yeni gelecek iktidar ve  işsizlikten, yoksulluktan kendisini yakan vatandaş   ödeyecek.

….

2001 ekonomik krizinde Türkiye’nin iç ve dış borcu 200 milyar dolardı, bugün 878 milyar dolar. Demek ki, dış güçler, faiz lobileri, ABD, İsrail AKP iktidarını  çok seviyor.  

.

Derviş’i özel olarak gönderen hain lobilerin  amacı  AKP’yi iktidar yapmaktı.

 Eski Türkiye’de  bir vatandaşımız başbakanın önüne yazar kasa attı, Anayasa kitabı fırlatıldı safsatası ile hükümet düşürerek başardı.

 

Şayet, iddialarım iftira, yalansa  AKP  16 yıldır  neden Kemal Derviş’in ekonomik, özelleştirme, tüketim ve dışa bağımlılık   programını uyguladı?

….

Türk adaları işgal edilmiş, türbe taşınmış, tarım ve gıda da yüzde 85 dışa bağımlı hale gelmişiz.  Türk Kızılay’ından Türk kelimesini,  terör örgütü PKK’nın yıllardır, doğuda savaşan şanlı Türk askerine T.C. askeri diyerek aşağılayan  terör örgütü PKK’nın yıllardır doğuda  savaşan şanlı Türk askerine, T.C.  askeri diyerek aşağılamasına rağmen, valiliklerden, kaymakamlıklardan, devletin resmi kurumlarından T.C.’yi kaldıran zihniyet  hala daha  yerli ve milli olduklarını iddia ediyor olması ne kadar “Yerli ve Milli” olduklarını göstermiyor mu?

….

Geçtiğimiz haftalarda,  Ekonomik verimliliğe bakılmadan kamu kuruluşları özelleştirileceği TBMM’ye sunuldu.

 

Meclis’e sunulan yasa tasarısı ile ‘Ekonomik verimliliğine bakılmadan’ kamu kurumları satılıp, gelir elde edilecek. AKP Hükümet 2003 yılından bu yana 10 liman, 81 santral, 36 maden sahası ve Türk Telekom, Tüpraş, Petkim gibi şirket ve varlıkları özel sektöre sattı.Bu satışlardan 60 milyar dolar gelir elde edildi

AKP iktidarının 16 yıldır tek hedefi, üretim değil, sadece gelir sağlamak. Sağlanan geliri de faiz lobilerine aktarmak.

 

CHP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, küresel krizden sonra şirketlerin hızla borçlanarak büyüdüklerini,   milli gelirin yüzde 130’una ulaşmış olan bu şirket borçlarını kapatmaya,Türkiye’nin milli gelirinin yetmediğini  iddia ediyor.

….

 Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Köprüler yüksek binalar bize güç katmıyor. Aksine tersine bir etkisi var bunun.

 

2017 yılında   77 milyar dolar ticari açık verdik. 15 yıldır açık vermediğimiz tek bir yıl yok. 2002'yle kıyaslayınca 77 misli.  Biz artık borç alamaz bir ülke haline geldik. Varlık fonu bir ipotek listesi.   

….

Diğer bir konu ise;

 10 Şubat Abdülhamid Han'ın 100. ölüm yıldönümü.

Osmanlı tarihi, Türkiye keşke Yunan işgali altında kalsaydı, Atatürk savaşta bir tek mermi bile atmadı iddiasında bulunun Kadir Mısırlı Oğlu ve Çanakkale savaşı yapılmadı, şehitlikler semboliktir diyen Saray Başdanışmanı gibi düşünenlerin tarihine dayanarak bir vatandaşımız.  2’nci Abdül Hamit’e şöyle metiyeler düzüyor.


“Çoğu şahsi parasından Cami, Mescid,Mektep, Hastane, Köprü,Çeşme gibi 1552 eser yaptıran Ülkenin dört tarafına demiryolu döşetip 5.700 km demiryolu,11.250 km karayolu,22.000 km telgraf hattı yaptıran Saltanatı boyunca 9.347 ilkokul,650 ortaokul,109 lise açtıran, İstanbul Üniversitesi'ni 1901' de eğitme açtıran diyor”

Sayın, vatandaş,

2’nci Abdülhamit döneminde, Osmanlı Türkiye’nin üç katı büyüklüğünde, masa başında ve  İngiliz borsasında toprak kaybettiğini,  demiryollarını, bugün olduğu gibi  Yap-İşlet sistemi ile, 99 yıllığına işletme garantisi ile Almanlara yaptırdığını biliyormusun?

Eğitime  çok önem veren Abdülhamit döneminde,  neden  kadınlarda okur, yazar oranı yüzde 2 erkeklerde yüzde 2.5?

0 Yorum