gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Saray’ın Yeni KHK’sı işsizliği, yoksulluğu, kendisini yakarak protesto edenlere müebbet hapis …!

gündeminiz

İşsizlikten, yoksulluktan bir ayda  3 vatandaş kendisini yakmaya çalışırken, bir vatandaşta don gömlek cadde ortasında  protesto etti.  Bu durumdan rahatsız olacak  Saray, yeni (KHK) ile kendisini yakarak protesto edenlere  müebbet ile yargılanacak derse şaşırmayın.

Peki, Saray böyle bir KHK yayınlarsa, kimin itirazı olabilir.  Reise kim karşı çıkabilir?

 

Yılın ilk günlerinde, yoksulluktan, işsizlikten bunalıma giren  vatandaşımız TBMM,  Arkasından,  Balıkkesir Belediye binası  önünde yakıyor.  Sivas’ta  kendisini yakacağı sırada polis müdahale ediyor.  İzmir’de ise, vatandaş  İŞKUR’un önünde don, gömlek protesto ediyor. Bir ayda işsizliği, yoksulluğu kendisini yakarak protesto edenlerin sayısının 4  vatandaşımızın olması siyasi iktidarı ne kadar düşündürür bilmiyorum.

 

..

Yavru muhalefet  ülkenin bekasını bahane ederek Saray’a teslim olmuş, ana muhalefet  kurultay derdinde,  AKP hükümeti Ortadoğu bataklığından her gün gelen şehitlerimiz,  ülkenin hali kim kime,  dum ,  duma……..

Yandaş havuz medyası, işsizliği, yoksulluğu  kendisini yakarak protesto eden vatandaşların haberi yerine, 2001 yılında merhum Başbakan Bülent Ecevit’in önüne yazar kasa atarak protesto eden vatandaşın görüntülerini dakikalarca  çevirip, çevirip vermesi ise Türk medyasının geldiği noktayı çok iyi özetlemiyor mu?

AKP’nin Yeni Türkiye’sinde 3 maymun medyası ( Görmedim. Duymadım. Bilmiyorum)

….

Bu millet, nasıl ki şehit haberlerine alıştı, işsizlikten, yoksulluktan, adaletsizlikten kendilerini yakarak protesto eden vatandaşlara da alışacaktır.….

Anlayacağınız ülke toz duman içerisinde.

Bazı AKP’lilere göre, kendilerini yakanlar CHP’li provokatörlerin olduğunu  iddia etmeleri ayrı bir trajedi.

 İftira atarken, yalan söylerken kuldan utanmayan, Allah’tan korkmayan bu insanları Allah ıslah etsin.

TBMM önünde kendisini yakan AKP’li olduğunu söylemesine rağmen, hayır o CHP’lidir diye iddia etmeleri   tam bir akıl tutulması değil de nedir?

Peki,  Sayın Cumhurbaşkanı KHK ile  yoksulluğu, işsizliği protesto edenler hapis  kararı yayınlamasına rağmen, milyonlar  kendilerini yakmak için ellerinde benzin bidonu ile Saray’ın,  valiliklerin, kaymakamlıkların önüne yürürse hepsini hapse mi atacaktır?

….

Ülkenin içinde bulunduğu, sosyal, ekonomik durum  ajanların, provokatörlerin  arayıp da bulamadığı bir ortamın olduğu günlerden geçiyoruz.

….

Türk milleti, sabreder, sabreder, çocukları aç yatağa girdiğinde bir anda yanardağ volkanı gibi patladığın da  ülkenin halini düşünmek bile istemiyorum.

 Dış güçlerin de istediği böyle bir ortamın yaratılmaması yönünde,  siyasi görüş ayırt etmeden tek yürek, tek vücut olmalıyız.

Yakın tarihte, Yugoslavya, Ortadoğu ülkelerinin düştükleri durumu çok iyi hatırlayalım.

 

Celil Cengiz ÇOLAK

0 Yorum