gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Yunan’a adaları işgal ettiren CHP ve Kılıçdaroğlu’nu kınıyorum

gündeminiz

 

 CHP iktidarında  Ege’deki 18 Türk Adası’nın Yunanistan’ın işgal etmesine göz yuman veya satan CHP’yi kınıyorum. Yunanistan'ın Ege'de işgal ettiği 18 ada  Lozan'dan 2004'e kadar Türk egemenliğinde olan adalardır.

İşgal edilen adaları, Lozan’ı gündeme getirerek, Lozan’da verildi yalanlarının arkasına sığınarak kurtulamazsınız.  Lozan Türkiye’nin tapusudur.

Türk adaları Lozan’da  Yunanistan’a verildi öyle mi?

Terör örgütleri ile, masaya oturan, şehidimize Kelle, terörist başı Apo’ya sayın diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu esefle kınıyorum.

 CHP İktidarında  Yargıyı, emniyeti, ekonomiyi FETÖ’ye teslim eden, “ne istediler de vermedim” diyen Kılıçdaroğlu’nun riyakarlığını lanetliyorum.

BOP eş Başkanı, Yahudi Cesaret  nişanı alan Kılıçdaroğlu’nun aymazlığını, vatandaşlarını aptal yerine koymasını kınıyorum.

Sahi, BOP eş başkanlığından istifa ettiniz mi, Yahudi  Cesaret Nişanı’nı iade ettiniz mi?

….

İsrail Suriye sınırına  askeri yığınak yapıyor. Suriye sınırındaki mayınlı araziyi 44 yıllığına İsrail’e kiralamak için  TBMM’de adeta çırpınan  AKP iktidarına,

Sormak istiyorum…

Şayet, mayınlı arazi İsrail’e kiralanmış olsaydı bugün ne olurdu hiç düşündünüz mü?  İsrail Türk Ordusu’nun Afrin’e geçmesine izin verir miydi?

İsrail mayınlı araziye silah yığınağı yapamaz mıydı?

Geçmişte, FETÖ’nün savcılığını yapan kim?

….

Suçluluğunu, başarısızlığını, kibirliliğini,  muhalefet millet vekillerine, ahlaksız, utanmaz diyerek aşağılamak  ne insana ne devlet adamlığına  yakışır?

  ….

Türk  Milliyetçiliğini ayaklar altına aldığınızı  siz unuttunuz ama biz unutmadık.

Süleyman Şah Türbesi’ni taşıdın, yerini PKK’lılara bıraktın ondan sonra vatan millet diyorsun…

İlk önce Yahudi Cesaret Nişanı’nı iade et, ondan sonra bu millet senin  milli olduğuna inansın.

Lozan’ı yeniden yazdıracakmışsınız?

Yunan kaynaklarına dayanarak, Çanakkale Savaşı’nın olmadığını, şehitliklerin düzemce olduğunu söyleyen, eski Ordu Milletvekiliniz, Saray başdanışmanı mı Lozan’ı araştıracak?

Salih Müslim’i kırmızı halılarla karşılayan, hava alanlarına, Saray’a hava alanlarına PYD bayrağını göndere çektiren zihniyeti kınıyorum.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip, partisinin Kocaeli il kongeresinde,

CHP’nin Ege Denizi’ndeki Yunanistan’ın işgalindeki adalarla ilgili eleştirilerine verdiği cevap ise;


Erdoğan, “Şimdi Kılıçdaroğlu'na sorarsan Lozan'da kazandığımızı söyler. Ondan sonra da adaların faturasını AK Parti'ye kesmeye kalkar. Adaları siz verdiniz, siz. Sizin partinizin başında olanlar verdi ve şimdi tarihi dosyaları hazırlatıyorum ve o tarihi dosyaları, Lozan da dahil olmak üzere bunların önüne de milletime de bunları o belgelerle anlatacağız” dedi.

0 Yorum