gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını 10 bin den 600 bin’ e, vatandaşa göre 2 milyona…!

gündeminiz

 

 AKP iktidarı 16 yılda,   madde bağımlısını 10 binden  600 bin’e  vatandaşlara göre 2 milyon…!  Ülkeyi teslim alan  vahim duruma rağmen  CHP’nin  TBMM’ye verdiği  23  uyuşturucu  araştırma önergesi AKP’li vekillerince  neden reddediliyor?

 

 Benim gibi  sizlere de 600 bin rakamı abartılı  ve ürkütücü gelebilir.   Daha emin olabilmek için  uyuşturucu ile mücadele edenlere sordum.  “ Rakamlar AMATEM’e kayıtlı rakamıdır.  Türkiye’de, uyuşturucu bağımlısı iki milyondan az değildir.”

Demek ki ülkenin  yaşlısı, genci, kadını, kızı, okumuşu, cahili uyuşturucuya teslim olmuş…

 

 AKP iktidarını 16 yıldır  PKK, FETÖ, IŞID kandırdı. Uyuşturucu baronları da mı kandırdı?

 

Sayın Bakan, bir değil, iki değil, ana muhalefet  partisi  geçtiğimiz yasama döneminde olmak üzere  Meclis’e  verdiği  23 uyuşturucu  araştırma önergesi AKP’li vekillerce neden reddedildiğini hiç düşündünüz mü?

 

Uyuşturucu  kullanıcıları  artık sınır tanımıyor,  öğrenci  servis şoförü  direksiyon başında uyuşturucu krizi geçiriyor, bir başkası  kamyoneti evin  üzerine sürüyor, cadde ve sokaklar da madde bağımlısı olduğunu söyleyerek gasp yapan, adam yaralayan mı ararsınız.

Ana muhalefetin  Meclis’e verdiği 23 uyuşturucu  araştırma önergesini  vekillerince   neden kabul edilmediğini sorgulamayan  Sayın, Bakanı Soylu, “uyuşturucu satıcısının ayağını kırın suçu bana atın” diyor

 

 

Sayın İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, AKP iktidarı  2002 yılı öncesi uyuşturucu kullananların sayısı  10 bin iken   ANATEM  kayıtlarına göre,   günümüzde  600 bine çıkarken, uyuşturucu tacirlerinin  kol ve  bacaklarını  kırmaktan bahsetmeniz …!

…..

Belki,  Türkiye’de 600 bin kişinin  uyuşturucu  kullandığı rakamı  hayal gibi  inandırıcı gelmiyor. Ne yazık ki  uyuşturucu kullanıcı yaşı  ilkokul çocukları. seviyesine kadar düşmüş. 

Türkiye’nin en  ücra köşesindeki köy bakkallarına, dağdaki çobana kadar ulaşan  3 liradan satılan uyuşturucudan   “Bonzai”  ülkenin bu duruma gelmesinden siyasi iktidarın hiç mi suçu yoktur?

…..

 

Halk TV Duayen Gazeteci Can ATAKLI’nın  Yazı İşleri programına katılan  CHP Parti Meclis Üyesi,  eski  İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen ÖĞÜT,  “ AKP iktidarı öncesi Türkiye’de uyuşturucu kullanıcı sayısı 10 binken, bugün 600 bin. CHP Olarak, uyuşturucunun araştırılması yönünde  Meclis’e 23 araştırma önergesi verdik. AKP’li vekillerin oyları ile kabul edilmedi.” Dediği zaman şok oldum ve inanamadım.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun  uyuşturucu ile ilgili çözüm önerisi ise; “terörle ve uyuşturucuyla mücadelenin eş zamanlı ve aynı tempoda sürdürülmek zorunda olduğunu vurgulayarak, "Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın" şeklindeydi.

 

Ninni yavrum ninni, şarkılarla türkülerle uyutayım seni

Uyuşturucu ile mücadele ediliyorsa 16 yılda uyuşturucu kullanıcı sayısı 60 kat nasıl artıyor diye sormazlar  mı?

Hadi millet sormuyor, yarın mahşerde uyuşturucudan ölenler, aileleri dağılanlar, neden yeteri kadar mücadele etmeniz diye yakanıza yapışmazlar mı zannediyorsunuz?

GÜNÜN SÖZÜ

Ateş düştüğü yeri yakar

 

 

0 Yorum