gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

Erdoğan Bahçeli Partisi (EBP) Yeni slogan “devletin başına Erdoğan gelecek”

gündeminiz

 MHP ’nin son 20 yılda en popüler sloganı, “Devletin başına Devlet gelecek” ti.  Bahçeli’nin  MHP’nin 2019 seçimlerinde aday çıkarmayacağını, Erdoğan’ı destekleyeceğiz  açıklaması “Devletin başına Erdoğan gelecek” sloganını gündeme getirdi.

Hani devletin başına Devlet gelecekti?

Ver mehteri…

Geçmişte, seçim meydanlarında elinde idam ipiyle dolaşan Bahçeli, “Yağlı idam ipini MHP’nin boğazına geçireceğini kim bilebilirdi. Ruhun şad olsun MHP…

….

2017 yılının ikinci ayında, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet TAKAN’ın köşe yazısında, “Bahçeli’nin masasına bırakılan zarftan sonra, başkanlık sistemine evet dediği Ülkücüler arasında aradan bir yıl geçmesine rağmen hala tartışılırken, zarfın içinde ne yazdığı gizemini hala koruyor.  

Neden Erdoğan, Bahçeli Partisi ( EBP)

Milliyetçi Hareket Partisi, ilkeleri, tüzüğü, milliyetçiliği ve vatanseverliği ile  bu ülkenin bekası için önemli bir siyasi partisidir.  Vatan, millet sevgisi ile dolu bir camianın,   neye hizmet ettiği anlaşılmayan liderinin  48 yıllık  Türk siyasetinde geçmişi olan  MHP’yi  EBP ile terazinin aynı kefesine koymak haksızlık olur.

Saygı değer okuyucularım sorarım sizlere…

Belediye meclis üyelerini,  belediye başkan adaylarını, milletvekillerini,  MHP’de kamuoyu yoklaması, AKP’de tamaayül yoklaması savsatası ile belirlenmiyor muydu?

Tam bir komedi olduğunu bilen aklı başında olan insanların bile bu saçmalığa inanmalarına hala şaşırıyorum.

Parti üyelerinin, delegelerin, parti teşkilatlarının hatta  oy veren  vatandaşların hür iradeleri parti liderinin iki dudağının arasındaysa bunun adına ne denir?

Yorumu sizlere bırakıyorum

….

Geçmişte,  AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Demokrasi bizim için amaç değil araçtır.” Dememişmiydi?

….

2019 seçimlerinden sonra  Erdoğan, Bahçeli Partisi (EBP) olursa şaşırmayın.  Her şey, Erdoğan ve Bahçeli için !...

….

Bahçeli ve  ekibine rağmen MHP ülkemizin en  önemli bir siyasi partisidir.

Ülkücü’lük davasına ihanet edenler yıllar önce şahsi çıkarlarını düşünerek AKP saflarına yıllar önce geçmişti,   En son Bahçeli’nin AKP’ye  iltihak etmesi ile birlikte Bahçeli severlerde  geçmiş oldu. Milliyetçiliği, Türk’lüğü ayaklar altına alanlar partisine geçenleri ne tarih, ne de  gerçek ülkücüler af eder.

….

AKP gibi, Bahçeli’nin de ABD, İsrail, FETÖ projesi olduğunu iddia edenlere şiddetle  karşı çıkarak  Bahçeli’nin devlet geleneğinden gelen,  vatanseverlik, milliyetçilik ilkelerinden asla taviz vermez diye savunmuştum.  Zaman içerisinde, Bahçeli’nin siyasetteki zik zakları  iddia edenleri haklı çıkarmış olmaları karşısında ancak bana özür dilemek düşer.

Bahçeli, önümüzdeki MHP  Genel Merkez kongresi için, “Ben aday değilim. Benim adayım Sayın Erdoğan” derse şaşırmayın.

…….

Bahçeli’ye biat eden MHP’liler, “Bahçeli’nin bir bildiği vardır” şimdiden demeye başladılar.

….

MHP tabanında, “ Ülkeyi Devlet Bahçeli yönetiyor” diyenlere soruyorum; , “ Yunan’ın Ege’de işgal ettiği 18 adayı neden geri almıyor? Hatta, Bahçeli,  işgal edilen adalarla ilgili neden hiç sesi çıkmıyor?

….

Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alan, T.C’yi, andımızı kaldırana teslim olmak  ülkenin bekası mı oluyor? Vah vah bir zamanların bilge lideri Bahçeli vah…

Siyaset ringine havlu atan Devlet Bahçeli, Ülkücülere bir kazık daha atmış olmadı mı?

Bahçeli  geçmişte , AKP Genel Başkanı Erdoğan’a,”İki yanlıştan doğru çıkmaz, “Tekeden süt sağılmaz”  “Balda tuz bulunmaz” “Suda ateş yanmaz” Recep Tayyip Erdoğan’dan cumhurbaşkanı olmaz” dememiş miydi?

Sayın Devlet Bahçeli’ye, bu tutarsızlığın, akademik kariyerine, devlet adamlığına, bilgeliğine, vatanseverliğine, Türk Milliyetçiliğine yakıştı mı diye sormak her vatandaşın hakkı değil mi?

….

Bahçeli düzenlediği basın toplantısında,  “MHP 2019’da cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaktır.  Bu destek ve katkımız 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde de mutlaka devam edecektir. 2019'dan sonraki 5 yıl boyunca da yeni sistemin kalıcı hale gelmesi için süreç birliğinin, ahlaki ittifakın gereğini gönül huzuru ile yapacağız. “ açıklaması Türkiye gündemine bomba gibi düştü.

 

 

 

0 Yorum