gündeminiz
Image
Celil Cengiz Çolak

RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seçimi kaldırdım, emekli maaşlarını dondurdum derse…!

gündeminiz

 

RTE, Kanun Hükmünde  Kararname (KHK)  ile, “EMEKLİ MAAŞLARINI DONDURDUM.  NE SEÇİMİ  SEÇİM FALAN YOK”  derse…!   RTE’ye kim  itiraz edebilir?  Bundan sonra ne verirse onunla yetinmek zorundasınız. Bu durumda 80 milyon Türk halkı  RTE’nin marabasıdır.  

Pazar günü  Uzun zamandır gitmediğim eski semtime gittim.   Her zaman takıldığım, gençlik yıllarımın geçtiği kahvehaneye uğrayım, eski arkadaşları görür eski günleri yaad ederiz  diyerek kahvehaneye  selam vererek girdim.

Kahvehanelerdekilerin çoğu eski tanıdıklarım, bazıları okey oynuyor, bazıları da  koyu bir sohbet içindeler. Bilindiği gibi kahvehaneler de yılın 365 günü siyaset konuşulur. Hükümet kurarlar, yıkarlar…

Sohbet yapan arkadaşların yanına oturdum,  bana çay kahve ikramından sonra, bir arkadaş bana , “Ne olacak bu ülkenin hali” diye sorduğunda, herkes halinden memnun ve mutlu  ne var ki ülkenin halinde dediğimde bir an masada sessizlik oldu.

Ben, yine sözlerimi sürdürerek,  ülke ekonomisi  yüzde 11.1 ile dünya rekoru kırdı. Başbakan  “tarım ve gıda da Avrupa birincisiyiz” bakan, Dünyada en yüksek asgari ücreti biz veriyoruz” derken yalan mı söylüyor?

Hep bir ağızdan madem  ülke ekonomisi bu kadar büyüdü de  neden biz, emekliler pay alamıyoruz?

Halinize şükür edin, nankörlük etmeyin.  Kişi başı milli gelirin 25 bin doların üzerindeki ülkeler seviyesinde  emekli maaşı alıyorsunuz dediğimde, ya sen hangi ülkeden bahsediyorsun, yoksa seni görmeyeli akıl sağlığından mı oldun demezler mi?

 

Neyse araya beni çok yakından tanıyan bir arkadaş,  ülkenin bu hali ve emekli maaşları ile ironi yaptığını hala daha anlamadınız mı diyerek masa da  oturanlar arasında esen sert  rüzgarın  yerini sıcak bir tebessüm aldı.

-

İlk defa orada rastladığım 65 yaşın üstünde bir bey,  RTE yaptırdığı anketlerde seçimi kaybedeceğini anladığı takdirde   Kanun Hükmünde  Kararname (KHK)   SEÇİM FALAN YOK derse, hatta  ülke ekonomisinin durumu iyi değil  emekli maaşlarını vermiyorum     derse   RTE’ye kim  ne diyebilir? Arkadaşlar, hatırlarsanız RTE Türkiye’yi şirket gibi yöneteceğim demedi mi?   dedi.  O zaman kimsenin  şikayet etmeye hakkı yok.  İster kabul edin ister etmeyin 80 milyon RTE’nin marabasıdır.

Masada oturanlar hep bir ağızdan  olur mu öyle şey?

Burası  Yeni Türkiye, olmaz dediğimiz her şey bugüne kadar olmadı mı?  20 Temmuz’da TBMM’nin  ilan ettiği OHAL’i bahane ederek uygulamalarından haberiniz yok her halde…

 

Kanun Hükmünde  Kararname’nin OHAL ile ne ilgisi vardır.  Bizlerin seçtiği milletvekilleri sembolik hale geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi bay pas edildi. Gerçi, AKP’li bakanların, milletvekillerinin hatta başbakanın  KHK ile ilgili yasaların hiçbir satırını okuduklarını zannetmiyorum. Saray bizim seçtiğimiz vekillerin yerine düşünüyor ve uyguluyor.

Masada oturan bir başka arkadaş “Ben 12 Eylül ihtilalin de böyle bir uygulama yaşamadım. Bu iktidar, 12 Eylül darbesini aratır hale getirdi bizleri...

 

Sessizce bizim konuşmalarımızı dinleyen, sadece kafa sallayan bir arkadaş, “ iki dönem  AKParti’nin vaatlerine, dini söylemlerine,  bunlar inançlı insanlar kul hakkı yemez diye oy verdim. Haram zıkkım olsun diyerek söze girerek başladı konuşmaya,

Ne yazık ki  ülke insanı  AKPartili olan ve olmayan diye ikiye ayrılmış durumda.  Hiç kimse huzurlu değil. Herkes borç batağında,  adeta sindirilmiş bir toplum yaratıldı. Herkes bir birine FETÖ damgasından korkusuna kuşku ile bakıyor. Bu yaşa geldim böyle bir dönem görmedim.

AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaşa, Beyefendi, Türkiye’de 6 milyon asgari ücretli, 15 milyona yakın açlık sınırı altında yaşayan insanlar varken  Akparti 16 yıldır iktidar bu insanlar neden oy veriyor diye sorduğumda,

AKParti’nin üye sayısı 12 milyonu geçti zannediyorum.  AKparti’ye üye ol, sosyal yardım altında her ay sana, gıda yardımının yanı sıra maddi yardım da yapılır.

Şimdi anladınız mı neden bu millet hala daha AKParti’ye oy verdiğini?

Bu sizin iddianız mı?

Benim ne iddiam olacak?  AKP’nin mahalle temsilcileri ve iktidara yakın muhtarlar  tarafından  yardım alacak  kişilerin belirlenerek verildiğini herkes biliyor. 

 

Sosyal devletin asli görevi değil mi sizce?

Sosyal devlette, bizden, ondan diye ayırım yapmak ne bizim dinimizde ne de ahlakımızda vardır?

Yanımda oturan arkadaş, senin karşında oturan  fanatik bir AKP’liydi son zamanlar da hiç konuşmuyor sadece dinliyor?

Sence neden?

Onlarda bu ülkede yaşıyor, ülkenin halini görüyorlar, AKP’yi savunacak hiçbir tezleri kalmadı.

Masada oturan arkadaşlardan  kalkmak için tam müsaade isteyeceğim, işsiz güçsüz emeklilerin  komplo teorileri üretmekten başka yapacakları bir şey yok. Bu tür düşünceler ülkeyi hiç iyi bir noktaya getirmez. İnşallah bu günleri de atlatırız.

Masada oturan bir başka vatandaş, OHAL ile ilgisi olmayan Milli Piyango bile KHK  yayınlanıyor, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ile  ilgili  neden hiç KHK çıkarılmıyor?

 

Tartışma uzayıp gitti?

 Özet olarak, benim kahvehane de yapılan sohbetten anladığım  vatandaş panik halinde  yarınki geleceğini değil bugünü nü  düşünürken sessizliklerini koruyor olmaları iyi ye alametin olmadığı kanaati hasıl oluştu bende  İnşallah ben yanılırım.

Sosyal medyada günün paylaşımı;

AKP Kurucusu Abdül Latif ŞENER: Erdoğan’ı öldürmek isteyen kimdi"

AKP Kurucularından Abdül Latif ŞENER, Erdoğan'ı Marmaris’te koruyan polis  Feto’cu çıktı. Dalaman’dan İstanbul’a getiren pilot Fetocu çıktı. Darbenin merkez üssü Akıncı’yı vuran 5 pilot Fetö’cü çıktı şimdi kahraman yaptığımız yüzbaşı da Fetöcü çıktı... Bildiğin Erdoğan'ı Fetö’cüler korumuş, peki öldürmek isteyenler kimdi?

 

Abdüllatif Şener twetter şahsi hesabından paylaştı.

Hain 15 Temmuz darbe girişiminden 17 ay geçti, binlerce insan tutuklandı. Zarrab için ABD’ye iki nota veren AKP iktidarı, neden FETÖ için nota vermediği düşündürücü değil mi?

Türk tarihi  darbe girişiminde bulunanlarla mücadele görmedi. FETÖ’yü salla sümük  ağlayarak dön artık bitsin bu hasret ”  “Hazreti FETÖ” “ Ne istediniz de vermedik” diyenler,  FETÖ ile hatıra fotoğrafı çektirenler, sümüklü mendilini öpenler serbest.  Hala daha FETÖ’nün siyasi kanadı ortada yok.

Yorum siz saygı değer okuyucularımın

 Ha bu arada,  benden yazılarım hakkında belge isteyen, okuduğunu anlamayan,  kendi akıllarınca  beni yalancılık ile suçlayan, zavallı saygı değer okuyucularımın yorumları beni güldürüyor, hem de üzüyor. Canları sağ olsun.

Saygıdeğer, beni suçlayarak yorum yapan okuyucularım,  “Man Adaları Belgeleri sahte, 17-25 Aralık yolsuzlukları kumpas,  ABD’de  hayırsever Zarrab’ın itirafları iftira, büyükşehir belediye başkanlarının istifa ettirilmesi metal yorgunluğu, Ankara’yı parsel,  parsel satan belediye başkanı masum.  Ege’de 18 Türk Adası Yunan tarafından işgal ediliyor Dış  İşleri Bakanı Çavuşoğlu 1996 yılından önce verildiğini milletin gözlerinin içine bakarak iddia ediyor.

 Kısaca,  beyinlerini  iktidarın, iktidara yakın yayın organlarının haberlerine  programlanmış insanların yorumlarını hiç mi hiç önemsemediğimi belirtmek istiyorum.

 

Günün SÖZÜ

Beni yalancılık, iftira ile itham eden saygı değer okuyucularım, “ÖN YARGI ÇELİĞİ BİLE DELER”

0 Yorum