gündeminiz
Image
gündem

GÜNCEL“Beykozlular her seçimde kandırılıyor”

gündeminiz

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) Beykozlu İstanbul Büyükşehir adayı Yusuf Kırtorun, Beykozluların her seçimde kandırıldığını ve Beykoz’a üvey evlat muamelesi yapıldığını söyledi.

Beykoz insanları kocaman bir aile gibidir

Yusuf Kırtorun, BTP İstanbul İl Başkanlığında partililere yaptığı konuşmada İstanbul’a getireceği projeler hakkında bilgi verirken Beykoz konusuna da değindi. Bu konuya oldukça geniş yer veren Kırtorun şunları söyledi;

“Beykoz benim doğup büyüdüğüm ve bu yaşıma kadar ayrılmadığım, ayrılamadığım bir yer. İstanbul’un en güzel gönüllü insanları Beykoz’da yaşar. Beykoz, İstanbul’un yaşadığı bölgeye aidiyet duygusu taşıyanların oranının en yüksek olduğu ilçesidir, burası kocaman bir aile gibidir. Ayrıca Boğaz’ın en güzel ilçesidir. Beykoz’da herkes birbirini tanır. Yardımlaşma oranı oldukça yüksektir. Fakat Beykoz sakinlerinin bu güzel yapısı bu zamana kadar oldukça fazla kullanıldı. Artık buna dur deme zamanı gelmiştir. Ben bir Beykozlu olarak doğup büyüdüğüm yere vefa borcumu yerine getirmek, Beykoz’u hak ettiği konuma getirmek, burayı parmakla gösterilen bir ilçe statüsüne kavuşturmak için elimden geleni yapacağım, bir Büyükşehir-İlçe yardımlaşması ile bu meseleleri ancak ben çözebilirim” diye konuştu.

Beykozlular üç kuruşa muhtaç hale getirildi

Sözlerine devam eden Kırtorun, “Beykoz ekonomisini ayakta tutan 3 tane fabrika kapatıldıktan sonra Beykoz halkı parasız kaldı, üç kuruşa muhtaç edildi. Bu güzel insanlar bunu hak etmiyor. Beykozlular neşesini kaybetti, İstanbul’un en huzurlu insanlarının artık yüzü gülmüyor. İnsanlar iş-aş derdinde.

Bunun en önemli göstergesi de 250 Bin kişinin yarısının artık sosyal yardımlarla geçinmeye çalışmasıdır. Doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık 120.000 kişi bu yardımlarla ayakta durmaya çalışıyor. Bu korkunç bir durum. Bu yardımlar, devletin sosyal yardımlaşma vakfı ve Beykoz Belediyesi kanalıyla insanlara ulaştırılıyor. Bu aslında Beykoz için bir garabet tablosu. Vatandaş parasız bırakılıp evini barkını satıp ya Beykoz’dan gitsin, ya da eğer burada kalacaksa sosyal yardımlarla ayakta tutulan bu insanlar bizlere oy vermeye devam etsin diye düşünülüyor. Bu, Beykozluların düşürüldüğü bu durumdan siyasi olarak faydalanmaya çalışmaktır, Allah bunun hesabını sorar” dedi.

İmar sorunları hiç çözülmedi, her seçimde oy devşirmek için kullanılıyor

Yusuf Kırtorun, “Beykozluların imar sorunları herkesçe malum. Bunu sağır sultan bile duydu. Beykozlular yıllardır kendi yaşadığı yerin sahibi olmaya çalışıyor. Ama hiç bir zaman bu sorunlar çözülmüyor. Ben bilerek çözülmediğini söylüyorum. Beykoz’un üzerinde gizli eller, gizli hesaplar var. Beykoz cennetini başkaları sahiplenmeye çalışıyor. Dikkat edin, her seçimde her parti ve her aday bu sorunları çözeceğini söylüyor, vatandaşın oyunu alıyor ama sorun yerinde duruyor.  Tapu tahsis belgesinden başlayıp 2B ile devam eden, ardından da İmar Barışı ile sürekli para vermek zorunda kalan yine Beykozlular oluyor. Ben bu durumun bundan sonra BTP Belediyeciliğinde devam etmeyeceğini kesinlikle söyleyebilirim, Beykozlu kocaman ailem bana güvensin, bunu ancak ben çözebilirim, Beykozlu’nun duasını ben alacağım” diye sözlerine devam etti.

Hani Beykoz’a metro geliyordu?

Kırtorun, “Vakti-zamanında Beykoz’a metro hattı bile getiriliyordu, ne oldu? Fos çıktı. Biz hala metro hattı veya raylı sistem beklerken adamlar Boğaz hattının deniz otobüsleri seferlerini bile durdurdu. Bunların hepsi yalan. Beykozlular kapalı bir kutu içerisine hapsedildi. Beykoz İstanbul’un üvey evladı mı? Zaten Beykozlular artık Beykoz dışında çalışıp rızıklarını temin etmek için mücadele veriyorlar. Çalışanlarımız iş yerlerine giderken binbir türlü çile çekiyorlar, Beykoz’a reva mı bu? Bu meselenin acilen çözülmesi gerekiyor ve Beykoz’un bir evladı olarak Büyükşehir’de bunu ben çözeceğim” diye konuştu.

Beykoz için görülmemiş projelerimiz var, Beykoz kendi evladını desteklemeli

Projelerine de değinen Yusuf Kırtorun, “Beykoz’u bu durumdan kurtaracak ve Beykoz insanının yüzünü güldüreceğim. İstanbul için büyük projelerimiz var, bunları yakın zamanda açıklayacağım, ama şunu söyleyebilirim ki bu çalışmalar kapsamında Beykoz’a büyük bir bütçe ayıracağım. Yerel yönetim ile birlikte çalışarak Beykozluların hayal bile edemeyeceği şeyleri yapacağım kısmetse. Beykozlular bunu sonuna kadar hak ediyor. Ben Beykoz’dan çıkmış bir başarı hikayesiyim. Kendimize güvenerek çıktığımız ticari yolculuğumuzda Allah bana nasip etti, dünyanın 130 ülkesine teknoloji ürünleri tasarlayıp, üretip sattım. Dünyada dolaşmadığım yer çok azdır. Bu konuda çok ciddi bir tecrübem var ve açıkçası Türkiye’de bu boyutta ikinci bir örnek de yok. Bütün bu tecrübelerimi İstanbul Büyükşehir’de ve Beykoz’da kullanacağım. Buna emin olun. Hiç şüpheniz olmasın.

Beykoz ekonomisinin düzeltilmesi için ciddi bir hamlemiz var. Bunun detaylarını da açıklayacağım. Sadece iki başlığı söyleyeyim; Üretim ve Turizm. Bu projelerimiz tamamlandıktan sonra Beykoz, dünyanın bile parmak ısırdığı bir seviyeye gelecek. Bütün bunları Beykoz’un bu güzel dokusunu bozmadan yapacağım. Bu konuda özellikle Beykoz gençlerinin önemli bir rolü olacak. Yakın zamanda detayları paylaşacağım.

Bundan dolayı tüm Beykozluların bana sahip çıkmasını, kendi evladını desteklemesini bekliyorum.”  diyerek Beykoz ile ilgili sözlerini bitirdi.

0 Yorum