gündeminiz
Image
Sağlık

Doğanın mucizesi, Burdur Salda Gölü Çamur Banyosu

gündeminiz

Salda Gölü Çamur Banyosu” ziyaretçilerine şifa ve güzellik dağıtıyor. Çamur Banyosunun Faydaları Saymakla Bitmiyor!
Cilt hastalığı, sivilce, eklem ağrıları, sedef gibi problemleri olanlar bu çamurlarla şifa buluyorlar. Cildi yumuşatma, gözenekleri açma, selüloit ve çatlak tedavisi ve toparlama etkisi, antiseptik tesiri ile akne ve sivilceleri yok etme, kırışıklıkları giderme, siğilleri absorbe etme özellikleri bulunduğu biliniyor. Cilde sürülen çamur cildi gerdiriyor ve genç hissetmenizi sağlıyor.

Bunun yanında kan dolaşımını hızlandırır , kasları rahatlatır , Antioksidan özelliğiyle hücreleri yenileyerek yaşlanma sürecini yavaşlatır, Cildi sıkılaştırır, hormon dengeleyici etkileriyle kadın hastalıklarından meydana gelen ağrılarını sıkıntılarını hafifletir, ve bazı kas ve kemik problemlerini giderir. Ayrıca bağışıklık sistemin güçlenmesini sağlar ve stresi azaltıp depresyonu giderir.


Çamur banyosu yapacakların dikkat etmesi  gerekenler
Salda Gölü’nde çamur banyosu yapacak olanlar için küçük bir hatırlatmamız olacak. Çamur banyosu yapacağınız çamur killi ve burna hoş gelmeyen bir kokusu olacaktır. Yalnız kil yıllar öncesinde şampuan yerine kullanılırdı ve yumuşamış olan deriyi parlatıyor. İçinde bir çok mineral barındıran ( kükürt, klorür, florür…  ilk dakikalarda koku veriyor.
Celil Cengiz ÇOLAK/GUNDEMİNİZ.COM

0 Yorum