gündeminiz
Image
medya yazarları

Sabahattin Önkibar :Yerli-milli Tayyip’i Yunan niye alkışladı"

gündeminiz

Tayyip Erdoğan, TGRT ve Star TV’de defalarca program konuğum olmuştu. Bugün böyle bir imkanımız yok zira Erdoğan’a artık yandaşların dışındaki gazeteciler soru soramıyor.

Peki Tayyip Bey Ulusal Kanal’daki programıma gelse neler mi sorardım?

1- Valilere, PKK’ya operasyon yapmayın emrini vermek suç değil mi? Bu emirle PKK’nın Güneydoğu’yu bomba tarlasına çevirdiği ve o bombaların temizlenmesi sürecinde yüzlerce şehit verilmesine ne diyorsunuz?

2- Selahattin Demirtaş’a haklı olarak terörist derken, lideri olduğu partiye devletin bir ay önce 59 milyon (trilyon) seçim yardımı yapmasına ve HDP’nin hâlâ kapatılmamasına ne diyorsunuz?

3- ABD’ye Münbiç ve Kandil’e operasyon karşılığı Fırat’ın doğusunu PKK’ya terk ettiğiniz iddiları var. Doğru mudur?

4- Barzani’ye yıllar boyu verdiğiniz destekten pişman mısınız?

5- Suriye politikanız var mı, nedir? Esad ile hâlâ neden barışılmıyor. Türkiye’de 4 milyon Suriyeli mülteci var, bunlar ne olacak?

6- Türkiye’nin Suriye politikasından kaybı olan 90 milyar dolara ne diyorsunuz?

7- Doğu Akdeniz Rumlarla İsraillilere neden terk edildi?

8- Türkiye’nin kıytırık Katar’a gösterdiği aşırı ilginin perde gerisi nedir?

9- Türkiye, 100 milyon nüfuslu Müslüman Mısır ile ihvan adına ilişkileri noktalarken, 5 milyonluk terörist İsrail ile ilişkiyi kesmek bir yana, niçin hâlâ ticaretini artırarak sürdürüyor?

10- Rus uçağını niye düşürdük... Hemen özür dilemek yerine neden 30 milyar dolarlık turizm ve tarım ürünleri kaybından sonra o yola gidildi? Bu büyük parasal kaybın sorumlusu kim?

11- Kıbrıs’tan Türk Ordusu çekilecek ve garantörlük bitecek mi?

Reklamdan sonra devam ediyor 

12- Yunan Dışişleri Bakanı’nın sizi övmesi ve Lozan’a göre Türk toprağı olan Ege’deki 18 Türk adasının Yunanistan tarafından işgaline ne diyorsunuz?

13- ABD, PKK-PYD’ye 5 bin TIR dolusu silah gönderirken, Türkiye İncirlik Üssü’nü neden kapatmıyor? Keza Kürecik niçin var?

14- Fetullahçılara her istediğini vermek teröre yardım ve yataklık mıdır?

15- Sizin, “Hükümetimize darbe yapıldı” diye tanımladığınız FETÖ’nün malum 17 Aralık yolsuzluk operasyonundan sonra Fehmi Koru’nun Pensilvanya’ya arabulucu olarak gönderilmesi ne anlama geliyor?

16- Ergenekon davasının savcısıyım ifadenizin hâlâ arkasında mısınız?

17- Genelkurmay Başkanını Abdullah Gül’e siz mi gönderdiniz... Değilse, Orgeneral Akar’ın başdanışmanınızla beraber yanına gidip Gül’e aday olma demesi doğru mudur?

18- Yüzde 49 oy alan Ahmet Davutoğlu’nu niçin istifa ettirdiniz?

19- Melih Gökçek ile Kadir Topbaş ne yaptılar da istifaya zorladınız? Yanlışları var ise neden yargıda değiller? Yok ise milletin seçtiği isimleri istifaya zorlamak milli iradeye müdahale değil mi?

20- Faiz için ihanet dediniz ama 45 gün içinde Merkez Bankası 500 baz puan artırdı. Bu karar size rağmen midir? Değilse bu büyük faiz artışı neden? Siz konuşunca dolar niye yükseliyor?

21- Üçüncü havalimanı ve köprülerin sahibi niye devlet değil de müteahhitler ki o müteahhitlerin kredilerine hazine garantileri verildi.

22- 16 yılda iki trilyon dolar harcadınız... Yapılan ise 80 milyar dolarlık yatırım. Paranın gerisi nerde?

23- Türk Milliyetçiliğini hâlâ bölücülük olarak görüyor musunuz?

24- 17 ayınız daha varken niye baskın seçime gidildi ki siz erken seçim ihanet demiştiniz?

25- Fenerbahçe’de “Tecrübe kazanmalı” diyerek açıktan destek olduğunuz Aziz Yıldırım kaybetti. Yorumunuz nedir?

26- Borç para ile sürekli Saray inşa etmek doğru mudur?

AYDINLIK

0 Yorum