gündeminiz
Image
gündem

Küçük'ten Kabataş itirafı: Kurguydu, iyi yönetilemedi

gündeminiz

Star'da yazılar yazan Cem Küçük, Kabataş'ta bir kadına saldırıldığı haberlerinin bir kurgu olduğunu ve iyi yönetilemediğini itiraf etti. Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan hakkında "İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hala ha

A+A-

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a yönelik bir yazısında, “İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hâlâ hayatta kalabiliyorsun" sözleri nedeniyle şüpheli olarak ifade verdi. ifadesinde, KABATAŞ OLAYI'NIN bir KURGU olduğunu itiraf etti.

 

KABATAŞ, BİR KURGUYDU VE İYİ YÖNETİLEMEDİ

Cem Küçük, Gezi Parkı olayları sırasında bir belediye başkanının gelini Z.D.'nin Kabataş'ta belden yukarısı çıplak, deri eldivenli 20-30 kişilik bir grubun saldırısına uğradığı iddia edilmişti. Dönemin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da meydanlardan açıkça, “Benim başörtülü bacılarımı saldırdılar” diyerek iddiayı kullanmıştı. Fakat olayın yalan olduğunu ortaya çıkaran görüntülerin yayınlanmasıyla birlikte, yalanı savunanlar bir bir özür dilemeye başladı. Balçiçek İlter, ardından da İsmet Berkan. Cem Küçük de, Ahmet Hakan'a saldırı olayıyla ilgili ifade verdiği sırada, Kabataş'ın kurgu olduğunu itiraf etti.  Küçük, Kabataş'ın kurgu olduğu ve iyi yönetilemediğiyle ilgili kendi gazetesini de kapsayacak şekilde eleştirel bir yazı yazdığını belirterek, Ahmet Hakan'ın bu konuyla ilgili köşesinde bu konuyla ilgili kendisine saldırdığını savundu. Küçük, yazısının sert eleştiri olarak algılanıp basın özgürlüğü kapsamında ifade özgürlüğü olarak değerlendirilmesini talep etti.

TEHDİT ETMEDİM, İRONİ YAPTIM!

Ahmet Hakan hakkında yazdığı “Şizofrenik ve PKK'lı bir hırsız portresi” yazısıyla ilgili hakkında, “ölümle tehdit”, “öldürmeye tahrik”, “hakaret” ve “iftira” suçlarından soruşturma başlatılan şüpheli olarak ifade veren Küçük, söz konusu yazıda daha önceki dönemlerde Hakan'ı dünya görüşü olarak kendisine yakın gördüğünü ve aynı kulvarda yazı, program yaptığı bir kişi olarak tanımladı.

ÖNCEDEN DE SÖYLÜYORMUŞ

Küçük, yazı içeriğindeki ifadelerin önceki dönemlerde Hakan'la kendi aralarında konuştukları, yüzüne söylediği, ironik anlamdaki cümleler olduğunu iddia etti. Küçük, “Kendisi her konuda yanlış ve suçlayıcı mahiyette yazılar yazmış, biz bunun karşılığında olayların iç yüzünü doğru bir şekilde yansıtarak kendisinin yapmış olduğu yazılarındaki eleştiri eylemlerine yönelik olarak biz de kendisini sert bir şekilde eleştirdik” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Cumhuriyet

 

0 Yorum