gündeminiz
Image
Spor

Mustafa Cengiz yeniden Galatasaray Başkanı seçildi

gündeminiz

Galatasaray’da gerçekleşen olağan seçimli genel kurulda 20 sandıktan 16’sı açıldı. En yakın rakibi Dursun Özbek’in 1051 oy önünde bulunan Mustafa Cengiz, Galatasaray’da resmen yeniden başkan seçildi.
Galatasaray'da beklenen başkanlık seçimi bugün gerçekleşirken, oyların sayımı sona erdi ve  mevcut başkan Mustafa Cengiz 2525 oy alarak sarı kırmızılı kulübün 38. başkanı seçildi.

Cengiz’i 1361 oyla Dursun Özbek takip ederken diğer adaylardan Ozan Korkut 659 ve Ali Fatinoğlu ise 207 oy aldı.

Bu sonuçla birlikte Cengiz, Galatasaray'da ocak ayında yapılan olağanüstü seçimli genel kurulun ardından bu seçimden de galibiyetle çıkarak başkanlık görevini sürdürdü.

Başkanlığı resmileşmesinin ardından konuşan Cengiz şu ifadeleri kullandı;

“Bu seçimi büyük bir özveriyle yöneten sevgili Divan Kurulu Başkanı ve üyelerine teşekkür ediyorum. Bütün çalışanlara tek tek teşekkür ediyorum. Var olsunlar, sağ olsunlar. Bugün tarihi bir ana tanıklık ettiniz. Bu tarihi anı sosyologlar inceleyecek. Klişeler paramparça oldu, ezberler bozuldu. Liselisi, lisesizi herkes kendi özgür değerlendirmesiyle oy verdi. Diğer adaylara oy atanların da oyları bizim için çok değerlidir. Biz zorunlu olarak belli renklerde kravatlar giydik. Ancak hepimiz Galatasarayız ve sarı kırmızıyız”

“İNŞALLAH SİZİ UTANDIRMAYIZ”

“Biz burada 20 Ocak’taki tepki oylarının tercih oylarına döndüğünü ve Galatasaray Genel Kurulu’nun kendi kaderini nasıl tayin ettiğini, bağımsızca, hiçbir maddi ve manevi baskının altında kalmadan ifade edeceğini gösterdi. Bugün somut olarak buna tanıklık ettiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah biz sizi utandırmayız. Biz inşallah bize oy vermeyenlerin, iyi ki verdik demesine neden olmadan, bize oy verenlerin de başını eğdirmeden Galatasaray’ın sonsuz başarıları için mücadele edeceğimize söz veriyoruz”

MUSTAFA CENGİZ’İN LİSTESİ

Asil üyeler: Abdürrahim Albayrak, Yusuf Günay, Murat Ece, Kaan Kançal, Mahmut Recevik, Okan Böke, Dilek Kutlu, Dorukhan Acar, Ömer Cansever, Emre Erdoğan.

Yedek üyeler: Metin Karakaya, Banu Vahapoğlu Akgün, Erol Özmandıracı, Özgür Savaş Özüdoğru, İlber Aydemir.

 

ÖZBEK TEBRİK ETMEDEN AYRILDI

Galatasaray’da yeniden başkan seçilen Mustafa Cengiz, tebrikleri kabul etti. 4. sandığın açıklanmasının ardından salondan ayrılan Ozan Korkut, 15. sandığın açıklanmasının ardından tekrar salona geldi ve Mustafa Cengiz’i tebrik etti.

Galatasaray için hayırlı olmasını dileyen Korkut, “Mustafa Cengiz’i tebrik ederim” ifadelerini kullanarak kısa bir açıklama yaptı. Korkut’un salona tekrar dönerek Başkan Mustafa Cengiz’i tebrik etmesi salonda büyük alkış aldı.

Ali Fatinoğlu da 7. sandığın açıklanmasının ardından bir diğer başkan adayı Ali Fatinoğlu da Mustafa Cengiz’i tebrik ederek Galatasaray Lisesi’nden ayrılmıştı.  Fatinoğlu’nun bu hareketi de alkış aldı. Bir diğer başkan adayı Dursun Özbek ise oy kullandıktan sonra Galatasaray Lisesi’nin bahçesinde sandıkların açılmasını bekledi.

Dursun Özbek, gün boyu bahçede kurmayları ve yardımcılarıyla birlikte beklerken, 11. sandığın açıklanmasının ardından okuldan ayrıldı.

0 Yorum