gündeminiz
Image
medya yazarları

Rıza Zelyut :Hangi AKP’lilerin çocukları ABD pasaportu taşıyor"

gündeminiz


Türk milletinin siyasetçiler tarafından nasıl kandırıldığını araştıran birisi çıksa, birkaç ciltten oluşan bir ansiklopedi hazırlayabilirdi. Bu aldatıcı siyasetçi tipinden birisi de Amerika’ya düşman gibi gözüken ama çocuklarına Amerikan pasaportu alan siyasetçi tipidir.

Bu gerçeği pazartesi günü İyi Parti Lideri Meral Akşener gündeme getirdi. Ankara’daki parti mitinginde konuşurken demiş ki: “ABD’ye en çok bağıranların çocuklarında ABD pasaportu var!”

Bu iddia çok ciddi. Çünkü, ABD pasaportu taşımak için ABD vatandaşı olmak gerekiyor. Yani, baba Amerika’ya karşıymış gibi bağırıyor ama çocuklarına ABD pasaportu almak için onları Amerikan vatandaşı yapıyor...

Sayın Akşener’in en çok bağıranlar sözüyle bazı siyasetçileri işaret ettiği açık.

Peki en fazla kim bağırıyor Amerika’ya...

Başta AKP Lideri Tayyip Erdoğan... Sonra Başbakan Binali Yıldırım... Ve diğer AKP’liler...

Böyle olunca da akıllara şu soru geliyor: Acaba Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocuklarında Amerikan pasaportu mu var?

Sayın Erdoğan’ın bu konuyu mutlaka açıklığa kavuşturması gerekiyor.

KUDÜS KİMİN ZAMANINDA GİTTİ

Ortadoğu’daki üç dinin kutsal kenti olan Kudüs Filistinlilerin elinden alındı, İsrail’e verildi.

Sebebi ne?

Sömürgeciler, İslam dünyasını mezhepçilik mikrobuyla hasta etti. Sünni devletler, Sünni halkı kandırıp elde tutabilmek için din üstünden müthiş bir baskı ve uyutma politikası yürüttüler. Halk, yoksullaştırılarak ve cahilleştirilerek olanı biteni anlayamaz hale getirildi. İslam dünyası böylece çaresizleştirilince, emperyalistler buraları istedikleri gibi kullanmaya başladılar.

Peki Türkiye ne yaptı?

İçerideki seçmeni kandırmak için ABD’ye, İsrail’e bağırıp çağırdılar. Ama sözlerinin tüy kadar bir etkisi olmadı dışarısı için.

İşte Kudüs, bu zihniyet döneminde, yani AKP zamanında alındı Müslümanlardan ve İsrail’e eklendi.

Eğer Türkiye’de laik bir iktidar olsa idi... Bu iktidar, Türkiye’nin gücünü Avrupa ve ABD üstünde kullanır ve Amerika’yı engellerdi.

Ama görüyorsunuz, AKP iktidarını kimse ciddiye almıyor... Bunların sözlerinin dış dünya için çöp kadar bile değerinin olmadığı ortada... Adamlar, cevap vermeye bile tenezzül etmiyorlar...

Bizimkiler ise onlara karşı en küçük bir yaptırım gündeme getirmiyorlar...

Reklamdan sonra devam ediyor 

 
Haydi o kadar Kudüs sevdalısı iseniz verin bir nota Amerika’ya... İlişkilerimizi askıya alacağımızı söyleyin. İsrail ile ilişkileri kesin... Hadi bunu yapın...

YAHUDİ ÖDÜLÜNÜ GERİ VERDİ Mİ?

AKP Lideri Erdoğan’a Ocak 2004’te, ABD’deki Yahudi Örgütü ADL ile Yahudi Kongresi AJD tarafından Yahudi Cesaret Madalyası verilmişti. AJC Başkanı Jack Rosen, 2014 Temmuz ayında Başbakan Erdoğan’a yolladığı mektupta bu ödülü geri vermesini istemişti.

Acaba AKP Lideri Erdoğan bu ödülü Yahudilere geri verdi mi vermedi mi?

Yahudilere hizmet edenlere verilen o ödülü almak ayrı bir dert, verenler istediği halde geri vermemek ayrı bir dert. Böyle bir zihniyet Yahudi yayılmacılığı ile mücadele edebilir mi?

Ne diyorsunuz benim Müslüman kardeşlerim?

Devr-i iktidarınızda Kudüs de gitti elinizden... Devam mı tamam mı?

İSRAİL’E PETROL CEYHAN’DAN

AKP’liler İsrail’e atıp tutuyor ama kurdukları hükümetler, İsrail’i güçlendirecek her türlü ticari işleri sürdürdüler. İşi daha ileri götürdüler. Barzani’den gelen ve Ceyhan’a ulaşan petrolü de buradan tankerlerle İsrail’e yolladılar.

Dünyadaki tüm tanker hareketlerini takip eden TankerTrackers sitesindeki istatistiklere göre, sadece geçen ay Ceyhan’dan İsrail’e 1,5 milyon varil petrol sevk edildiği ortaya çıktı.

Bir de Mavi Marmara faciası var. Filistinlilere yardım ediyormuş havası yaratmak için verdiler gazı... AKP’nin her türlü desteği verdiği IHH adlı o gerici vakıf, 10 masum vatandaşımızın o gemide katledilmesine yol açtı.

Sonra, 2016’da Başbakan Erdoğan ne dedi? “Giderken bana mı sordunuz?”

Ne diyorsunuz benim Müslüman kardeşlerim? Mavi Marmara bitti; Kudüs gitti... İsrail’e petrol desteği sürüyor. Ticaretimiz de tam gaz...

Tamam mı devam mı?

İŞTE GERÇEK MHP’Lİ

Helal olsun sana MHP’deki sağlam irade Atilla Kaya!

MHP’yi küçülterek AKP’nin ilçe teşkilatı konumuna düşüren Bahçeli’ye baş eğmedin.

“Erdoğan’a oy vermeyin, Türk milliyetçiliğinin tabutuna son çiviyi çaktırmayın!” diyerek gerçek bir ülkücü duruşu sergiledin.

Umarım ki bu sesi MHP’ye oy veren seçmen de duyar ve gereğini yapar. Yoksa, bu Bahçeli, Türkiye’nin ikinci köklü partisi olan MHP’nin kapısına kilit vuracak.

0 Yorum