gündeminiz
Image
gündem

Genel Yayın Müdürü ve Baş yazarımız, Mustafa DOLU gözaltına alındı...

gündeminiz

İtalya ve İsviçre seyahatinden dönen Duayen Gazeteci Halkın Avukatı köşesiyle ve yaptığı TV. proğramlarıyla tanınan ve ünlenen 48 yıllık gazeteci ve Sürekli Basın kartı sahibi olan Mustafa Dolu,yurda döndüğünde Atatürk Hava Alanında hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.


Geceyi Hava Alanı Polis Merkezinde geçiren Halkın Avukatı Mustafa Dolu, Bakırköy Adliyesine sevk edilerek. 2006 yılında açılmış olan bir dava ile ilgili ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.


Gündeminiz haber portalının Genel yayın Müdürlüğünü ve Baş Yazarlığını yürüten Mustafa Dolu, 48 yıllık gazetecilik hayatında Günaydın ve Akşam gazetelerinde muhabirlik, Haber Merkezi Müdürlüğü,Yazı İşleri Müdürlüğü ve Halkın Avukatı köşesinin yazarlığını yaptı. Bir süre Yurt Gazetesinde de köşe yazan Dolu, halen Gündeminizin de yazar ve yöneticiliğini sürdürmektedir.


Gazeteciliği yanında siyasetle de uğraşan Mustafa Dolu 2009 yılında CHP den Beyoğlu Belediye Başkanı adayı olmuş ve seçimlerde önde iken trafoya kedi girmesi sonucu seçimi az bir oy farkıyla kaybetmişti.


Baş Yazarımız Dolu, ülkemizde  siyasi hayatta ilk trafo ve kedi mağduru olarak bilinmektedir.
Gazeteciliği ve siyaseti bir arada yürüten Dolu, Parti Delegesi,kurultay delegeliği ve milletvekili adayı olmuş, halen bu görevlerini yapmaktadır,

0 Yorum