gündeminiz
Image
Turizm

ESKİCİLER KONAĞI NİS OTEL

gündeminiz

20-24 Nisan tarihleri arasında Boğaziçi Gezginler Topluluğunun gezginleri olarak grup başkanı Prof. Dr. Övgün hocamızın liderliğinde son uğrak yerlerimizden Eğirdir’e geldik. Eğirdir çok güzel ve etkileyici bir yer. 
Gece konaklayacağımız Eskiler Konağı Nis Butik Otele geldik. Çarpıldım. Bir eski konak yenilenmiş. Otele giriş yapmak için içeri girdiğinizde mis gibi gül kokuyor. Güler yüzle karşılayıp otele girişinizi  yapıyorlar. 
Konağın küçük ama çok şirin bakımlı bir bahçesi var. Sedirde oturduğunuzda gölün mis kokusu ve çiçek kokusu ile huzur buluyorsunuz. Otelin bahçe kapısından adım attığınızda ince bir zevk ve özenle yapılarak döşendiğini görüyorsunuz. Sanki bir zaman makinesi ile geçmişe gidiyorsunuz.
 Kapı kolundan halısına,koltuklarına, duvardaki lambasına, koridorlardaki ,odalardaki, ortak alanlardaki zevk sizi hemen etkisi altına alıyor. Beni çok etkiledi. O kadar dinlendirdi ki.Ve sanki başka boyut, başka zamana gittim. Huzur buldum.

Odadaki yatak ve özellikle yastıklar o kadar rahat ki bebek gibi uyuyorsunuz huzurla. Balkar’dan esen yelin, Eğirdir Gölünün temiz havasının da etkisi vardır mutlaka. 
Otelde ortak alanlar mis gibi gül kokuyor mis gibi.

Sabah uyanıp odadan çıktığımda kendimi evimde gibi hissettim. Odamdan koridora çıktım. Aşağıdan mis gibi kahvaltı kokusu geliyordu. Kahvaltı için terasa çıktığımda karşıda Balkar Dağı ve  Göl ‘’günaydın , hoşgeldiniz ‘’ diyordu. 
Sabah 23 Nisan Bayramımız, bayram mutluluğu yerin mutluluğu katmerledi mutluluğumu…
Açık büfe yok yok. Harika !  
Yerel peynirler , reçeller, tereyağ, çay mis gibi. Mutfakta temiz, güler yüzlü kadınlar hazırlıyorlar görüyorsunuz çalıştıkları alan pırıl pırıl.. Yüzleri gülen, güleç sevgi dolu insanlar.

Tabağıma yiyeceklerimi alıp terasa oturduğumda huzurlu ve mutluydum. 

Gezginler hepimiz gezi liderimiz Övgün Hocamızla keyifle kahvaltımıza başlamadan Otel Müdürü Mehmet Demirel gelerek bizlerin bayramını kutlayarak otelle Eğirdir’le ilgili bilgiler vererek afiyet olsun dedi. Güler yüzü ile. Övgün Hocanın her gezi öncesinde olduğu gibi bu gezi öncesi de hazırladığı ve gezi öncesi tüm gezginlere dağıttığı Göller Bölgesi kitabını Övgün Hoca hediye edince şaşkınlığını ve hayranlığını gizleyemedi. İlk defa böyle bir çalışma gördüğü söyledi. Boğaziçi Gezginler Grubunu da ‘’örnek gezginler ‘’ olarak niteledi. Gurur duyduk.
Sabah kahvaltımızı Balkar dağının doruklarındaki karlara ve gölün mavi yeşil o güzel rengine bakarak yaptık sevgiyle sohbetle…
Sonrasında gezimize devam için yola revan olurken sevgi ile uğurlandık… 
Gezginler otelden yöreye ait gül ürünlerini almadan çıkamadı.. Mis gül kokusu ve mis gibi güzel anıları yanımıza alarak ayrıldık..
Nis Otel hafızama tekrar gidilmesi ve daha uzun kalınması gerekli olan bir otel olarak kazındı.

Dostlarıma, gezmeyi sevenlere, gezmek ve görmek isteyen gezginlere ne olursa olsun yollarını Eğirdir’e çıkarmalarını ve Eskiciler Konağı Nis Otel de kalmalarını öneririm.
Nis Otel için iletişim bilgilerini ve detaylarını ve fotoğraflarını görebileceğiniz linkini de paylaşıyorum. Mutlulukla huzurla yolunuz Eğirdir’e çıksın..

Nis Otel Adres: Seydim Mahallesi Kaynak Sokak No.19 Eğirdir/Isparta, 32500 Eğirdir
Telefon: (0246) 333 20 16

Sitare Beşe İnce

0 Yorum