gündeminiz
Image
Siyaset

Kılıçdaroğlu'nun 2015 seçimlerinde alay konusu olan emekliye ikramiye sözü; bugün AKP'nin erken seçim vaadi oldu

gündeminiz

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2015 seçimlerinde noter tasdikli emeklilere ikramiye taahhütnamesi AKP hükumeti tarafından çok sert eleştirilmiş ve alay konusu olmuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2015 seçimlerinde iddialı bulunan ve AKP hükümeti tarafından eleştirilen Emeklilere  ikramiye vereceğiz seçim vaadini bugün Başbakan Binali Yıldırım AKP'nin emeklilere erken seçim müjdesi olarak duyurdu...

Başbakan Yıldırım'dan emeklilere ikramiye müjdesi
Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, "Emeklilere Ramazan ve kurban bayramları öncesi biner lira ikramiye vereceğiz" açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2015 Genel Seçimleri öncesi emeklilere iddialı bir seçim vaadinde bulunmuş ve noter onaylı taahhütnameyi grup toplantısında okumuştu.

Kılıçdaroğlu, "Emeklilere her yıl Ramazan ve Kurban Bayramları'nda birer maaş ikramiye vereceğiz" dedi.

"Her yıl Ramazan Ayı ve Kurban Bayramı'nda birer maaş ikramiye vereceğim. Kimse endişe etmesin. Hemen dediler, ödeyemez..." ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, noter onaylı şu taahhütnameyi okudu:

"Bir taahhütname hazırladım, noterden. Okuyorum; tüm emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesini öngören yasal düzenlemelerin 1 ay içerisinde yapılmasını sağlayacağımı, 2015 yılı için tüm emekli vatandaşlarımızın en geç Ramazan Bayramımızın birinci günü olan 17 Temmuz tarihine ve Kurban Bayramı'nın birinci günü olan 24 Eylül tarihine kadar birer maaş tutarında ikramiyenin emeklilerimizin banka hesaplarına yatırılmasını temin edeceğime, emeklilere yıllık iki maaş tutarında ikramiye verilmesini başbakanlık görevinde bulunduğum sürece muntazam bir şekilde sürdüreceğimi, mevcut iktidar çevrelerinin emeklilerimize verdiğim ikramiye müjdesine karşı yapacakları karanlık kampanyalara karşı şimdiden ilan ediyorum ki bu sözümü tutmazsam başbakanlık ve genel başkanlıktan siyaseti bırakacağım."

0 Yorum