gündeminiz
Image
Siyaset

"Gök kubbeyi başınıza yıkarım"

gündeminiz

Meral Akşener, İYİ Parti'nin seçimlere girip giremeyeceği ile ilgili olarak Muğla Fethiye'de düzenlediği mitingde çok sert yanıt verdi...

Muğla'da Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, geçen hafta, Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti saflarına katılmıştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, miting için bugün Muğla Fethiye'ye gitti. Akşener, Behçet Saatcı'yı makamında ziyaret etti. Akşener, buradaki konuşmasında, "Çok değerli kardeşim, arkadaşım" diye bahsettiği Başkan Saatcı'ya, rozet taktı.

 

 

"BİZİM PARTİNİN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ..."

Akşener, Saatcı ile ilgili "Kendisiyle bir yol yürümek üzere geldik. Kendisine kalbimden teşekkürlerimi sunuyorum. Partimize, bize büyük güç katıyor. An itibarıyla kendisi, başkanım oluyor" dedi.


 
 

“Bu yaklaşımımızı canlı bir örnekle bitirmek istiyorum. Son seçimlerde CHP’nin Fethiye Belediye Başkan Adayı iken ayak oyunları ile partiden dışlanan Mete Atay’a 'Fethiye için hayallerin var mı?' dediğimde, 'var' dedi. O zaman sevdamız Fethiye dedik ve birlikte olduk. Ben ülkücüyüm, kendisi ise sosyal demokrat. 1980’lerde karşılaşsak Belki kavga ederdik. Fethiye için kolları sıvadık. Yani, istenildiğinde yapılmayacak hiçbir şey yok. Bizim için hayat duruştur ve başarıyla bitirilmesi gerekilen görevdir. Makam, mevkii ve para peşinde koşmak değildir. Şu meydana bir bakın. Şehirlerden otobüslerle kimse getirilmedi. Memurlar taşınmadı. Öğrenciler okullarından miting alanına getirilmedi. Bu sevda ülke ve Fethiye sevdasıdır. Burada iyilik var. Gelinen son nokta meydanda. Dolar 4, Euro 5, Benzin 6 TL. Dış borç 454 milyar dolar. 2002 yılında bu rakam 130 milyar dolar! Sayın Genel Başkanım, 2002 yılından bu yana muhalefetteyiz. 2014’den beri de Muğla’da da muhalefetteyiz. Bir partiye tabi olmak bizim gözümüzü kör etmeyecek. Yanlışımıza yanlış, doğrumuza doğru diyeceğiz. Şayet nasip olur da iktidara gelirsek, iktidar sarhoşu olmayacağız. Ankara’da AKP ne yapıyorsa, Muğla’da Büyükşehir onu yapıyor. Gücü elinde tutan kimseyle paylaşmak istemiyor. Biz böyle olmayacağız. - Koylar, Ölüdeniz, Seydikemer Saklıkent, Köyceğiz, Spor tesisleri, belediyenin bekleyen projeleri. Su ücreti, Fethiyespor, İskele, Rekreasyon alanı Allah bize iktidar nasip ederse, iktidara geldiğimizde ilk yapacak olduğumuz yasal değişikliklerden bir tanesi de ucube şehirleri kimliksizleştiren, köy kültürümüzü yok eden büyükşehir yasasını değiştirmek olacaktır. Eşit şartlarda yarışmadığımız belli, bir tarafta tüm medya ve devlet imkanı, diğer tarafta kıt kanaat fedakarlıklarla yürütülen bir çalışma. Ancak biz kazanacağız. 'İyi'ler kaybetmez.”

 

 

"GÖK KUBBEYİ BAŞINIZA YIKARIM"

Akşener, erken seçime ve İYİ Parti'nin seçimlere girip giremeyeceğine değinirken, çok sert açıklamalarda bulundu.

Akşener, "Eğer seçime sokmamak gibi bir hata yaparsanız, benim adım da Meral Akşener ise, gök kubbeyi başınıza yıkarım" dedi.

Akşener, konuşmasının devamında, 24 Haziran için baskın ötesi seçim kararı alındığını savundu.

Akşener, "Temel Karamollaoğlu’nun deyimiyle 'İYİ Parti'nin önüne önce Devlet'i çıkardılar. Meral Hanım mücadele etti. Arkadaşları mücadele etti. Şimdi de İYİ Parti başka türlü sorunla karşılaşsın isteniyor'. İYİ Parti, bütün hukuki şartlarını tamamlamıştır. 10 Haziran itibarıyla 6 ayını doldurarak, seçime girmeye hak kazanmış bir siyasi partidir. Bizim partinin en büyük özelliği yani 80 darbesini yakından biliyoruz, 60 darbesini hatırlıyoruz. Bu tür darbelerden sonra siyasi partiler kapatılırdı. Ardından sıfırdan partiler kurulurdu. Sonraki dönemde, yani normal şartlarda, bugün Türkiye'mizde normal şartlar olduğu pek söylenemez ki OHAL var" diye konuştu. 

0 Yorum