gündeminiz
Image
Siyaset

AKŞENER: Çocuklarını El Ezher Üniversitesi'ne göndermedin de ABD'ye gönderdin"

gündeminiz

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Kütahya'da partisinin il başkanlığı binasını açtı. 

Burada yaptığı konuşmada Erdoğan'ın 'Milli-gayrı milli' çıkışını eleştiren Akşener, "ABD'de okuyan çocukların milli de, ülkesinde okuyan çocuklar mı gayrı-milli ha!" dedi.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"ABD'DE OKUYAN ÇOCUKLARIN MİLLİ OLDU HA"


“Boğaziçi Üniversitesi'ne gittim adam. Yerli-milli değilmiş. Kendi kendime 'Davutoğlu oradan mezun ya. Herhalde oradan kızgın' dedim ben de. Bu 28 Şubat sürecinde katsayı artışlar sebebiyle benim çocuklarım yurt dışında okumak zorunda kaldı dedi. Katsayı 99'da yürürlüğe girdi. Hangi yanlışı düzeltelim? Senin çocukların Amerika'da okuyarak yerli ve milli oldu. Vatandaşın çocukları Türk üniversitelerinde okuyunca gayrı milli oldu.”

"KPSS MAĞDURLARINA HAKLARINI İADE EDECEK MİSİN?"

“Şimdi buradan soruyorum sayın Erdoğan, habire özeleştiri yapıyorsun. Peki 2009'dan beri çaldırdığın KPSS sorularının karşılığı olarak bir kısım insan kul hakkı aldı, bir kısmının da hakkı yendi. Bu hayalleri çalınan çocuklarımızla ilgili ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bu insanlara haklarını iade etmeyi düşünüyor musunuz?”

“HADİ ORDAN BE”

“Gelelim yerli ve milli mutabakatına. Böyle bir mutabakat var biliyorsunuz. BOP eş başkanı oldu muhterem. Sen yerli ve milllisin, bu heyet gayrı milli. Hadi oradan. Açılım sürecinde Apo'yla görüştün, referandumda Barzani paçavrası ve sonuç itibarıyla ben aldatıldım Allah da millet de beni affetsin. O yerli ve milli, buradaki heyet gayrı milli. Hadi oradan. Sen orduyu dağıttın, senelerce hapiste yatırdın. Çıkınca bu FETÖ'cüler beni aldatmış milletim beni affetsin dedin.”

"BERABER ISLANDINIZ O YOLLARDA"

“Son olarak şunu söylemek isterim; biz bu arkadaşların aldatılmasın, kandırılmasından, sürekli özeleştiri yapmasından bıktık. Bugün Esad kardeşim, yarın Esed kardeşim; sonra 'Hoca efendi geel' diye ağlaya ağlaya gezdiler. Şimdi ben oluyorum FETÖ'cü, onlar oldu METÖ'cü. Ben demedim, siz dediniz. Beraber ıslandınız bu yollarda.”

Kaynak: Yeniçağ

 

0 Yorum