gündeminiz
Image
dış haberler

İran'da Türkler "Bozkurt" işaretiyle sokağa indi

gündeminiz

İran’da geçtiğimiz haftadan beri devam eden gösterilere Azeri Türkleri’de katıldı. İşte flaş gelişmenin ayrıntıları;

 

https://trk.helios.ligatus.com/vis?z=jt7_UjZxeyUkrsZT3svmZcOE03gJC9jAaDqZoEXKDly9UJqyzKSYBsued_jKSVEo-KfJtNN0SGtkeN8yn2LhrhQVBzKHzMAX3JdMIkVI1Ft1-CgDN_NzjTX9iP3piyfqigEhqJuMOutnALDxutiYNazTA6c=&ign=&ts=1514904394591

İran’da hükümet karşıtı gösterilere her geçen gün artarak devam ediyor. Son olarak bu gösterilere Azeri Türkler de katıldı. Maragheh kasabasında bir grup Azeri Türkü, Türkçe sloganlar ve bozkurt işaretleriyle hükümeti protesto etti.

İran'da ekonomik darboğaza tepki olarak başlayan yönetim karşıtı gösteriler sürüyor. Ülkede beşinci günündeki protestolarda 19 kişi hayatını kaybetti. ABD Başkanı Donald Trump ise "İran için değişim zamanı geldi" mesajı verdi.

Perşembe günü İran'ın ikinci büyük kenti Meşhed'de başlayan gösteriler, ülke geneline yayılmış durumda. Ölü sayısı her gün artıyor.

BOZKURT İŞARETLERİYLE SOKAĞA İNDİLER

İran’da hükümet karşıtı gösterilere, Azeri Türkler de katıldı. Doğu Azerbaycan Eyaleti’nde bulunan Maragheh kasabasında bir grup Azeri Türkü, Türkçe sloganlar ve bozkurt işaretleriyle hükümeti protesto etti.

O anlar sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

 

siyasetcafe.com

Kaynak: İran'da Türkler "Bozkurt" işaretiyle sokağa indi

 

0 Yorum