gündeminiz
Image
Söz Sizde

Zehirli oyuncakları Çin’den ithal edenler, bu mu sizin Müslüman’lığınız "

gündeminiz

Bugün haberleri izlerken çocuk oyuncakları hakkında Çin’den kaçak oyuncaklar Türkiye’ye sokuluyormuş ya kardeşim bu oyuncakları yıllardır kaçak soktular ihracatçı firmalar kasalarını doldurdular yerli imalatçılar bir çok sıkıntılar yaşadılar.

 Çocuklarımız zehirlendi bizler isyan ederken hiç bir yetkili feryadımızı duymadı. Biz imalatçılar ithalatçılara gittiğimizde ikinci vatandaş muamelesi gördük.

 Avrupa ülkeleri ÇİN malını kapısından sokmadı bizim gümrüklerimiz kapılarını sonuna kadar açtı. Çünkü, bu işten her birim nemalandı.

Avrupa aptal mıydı?

Ucuz diye Çin’den ürün almadı?

 Bizler en ufak oyuncağımıza dahi cc belgesi alırken ve malımızı her hangi bir Avrupa ülkesinde ccler kontrol edilerek alındı.

 Ülkesine çünkü onların gelecekleri çocuklarıydı bizde bir canın önemi Yok çok şükürler olsun ki bizim inançlarımız kendi adıma çocuklarımızı zehirlemeye müsaade etmiyor ama Müslüman hacılar var Müslümanım der Müslümanlığı kimseye bırakmazlar ama bu zehirli malları para kazanma uğruna ithalat yaparak çocuklarımızı zehirlerler.

 Allah bir gün hesap sorar diye düşünmezler bu yakalanan bir tane bunlardan belki binlerce ya kardeşim güzelim Türkiye’nde bunlar üretiliyor neden ülkene sahip çıkmıyorsun Müslümanım diyorsun milliyetçiyim diyorsun nerde senin Müslümanlığın nerde senin Milliyetciliğin kötü malı aldın dolarları verdin üç dört ay bekledin bu mu ?

 Türklük sevgin buradaki imalatçı kapını çaldığında iki ayda öde dese kapıdan kovarsın elinden gelse on iki ay çek vermeye çalışırsın çünkü burada işçi çek yiyor ELEKTİRİK çek alıyor genel giderlerin çek ile  dönüyor  ama oradan zehirli oyuncakları almak için cebine doları koyup bir tarafa konteynır bir tarafa dolar koyuyorsun ayıp yahu ayıp vicdan yahu vicdan ğümrük ödememek için  her türlü entrikalar yaparak bu malı Türkiye’ye sokuyorsun

 Vergi Yok harç Yok ama camiden de çıkmıyorsun vay memleketimizin haline…

Haram kardeşim, haram milletine devletine sahip çık . Helale haram katma kardeşim buradaki her kuruşta yetim hakkı var.

 Onu da yeme be kardeşim devletimiz bu ithalat yapan kurumları denetim altına alması lazım. Türkiye’deki imalatçılarımıza sahip çıkılması lazım kim bu güzelim ülkemize ihanet ediyorsa rabbim onları bildiği gibi yapsın

Mukadder YILDIRIM

Sanayici  İş Adamı