gündeminiz
Image
Spor

EURO 2024’ün ev sahibi Almanya

gündeminiz

UEFA, EURO 2024’e ev sahipliği yapacak ülkeyi açıkladı. İsviçre’nin Nyon kentinde düzenlenen toplantıda EURO 2024’e Almanya’nın ev sahipliği yapacağı belirtildi.2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülke belli oldu.

 Basın mensuplarına kapalı gerçekleştirilen bu oturumların ardından UEFA yönetim kurulu, yaptığı değerlendirme sonrasında düzenlenen törenle EURO 2024'e ev sahipliği yapacak ülkeyi açıkladı. UEFA'da yapılan oylama sonucunda EURO 2024'ün ev sahibi olarak Almanya seçildi.

KİMLER OY KULLANDI?

UEFA başkan ve yardımcıları ile UEFA yönetim kurulu üyeleri, Türkiye ile Almanya arasında bir seçim yaparak EURO 2024'ün ev sahibini belirledi.UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, başkan yardımcıları İsveçli Karl-Erik Nilsson, Portekizli Fernando Gomes, Ukraynalı Grigoriy Surkis, İtalyan Michele Uva ve İngiliz David Gill ile UEFA yönetim kurulu üyeleri Polonyalı Zbigniew Boniek, Macar Sandor Csanyi, İrlandalı John Delaney, İsviçreli Peter Gillieron, Fransız Florence Hardouin, Bulgar Borislav Mihaylov, İspanyol Juan Luis Larrea Sarobe, Hırvat Davor Suker, Hollandalı Michael van Praag, İtalyan Andrea Agnelli, İngiliz Ivan Gazidis seçimde oy kullanan isimler arasındaydı. 
Kaynak Yeniçağ: EURO 2024’ün ev sahibi Almanya 

0 Yorum