gündeminiz
Image
Mustafa Dolu

Mustafa DOLU: CHP den birlik ve güç kararı

gündeminiz

CHP Genel Başkan  Yardımcısı Tekin Bingöl ve Genel Sekreter Kamil Okyay Sırdır imzası ile  bir genelge yayınlayarak İstanbul İlçe Kongrelerini  erteledi.

Bu karar benim bildiğim ve yaşadığım bazı olaylar nedeniyle bana göre doğru bir karardır.

Bu elbette uzun sürmedi adeta kendinize gelin, birlik olup beraber olun , öte ki beriki demeden kongre takvimine devam edin uyarısıydı.

Ve  öylede oldu. İl Başkanı Cemal Canpolat İlçe başkanları ile Genel merkezi  ziyaret ettiler ve Genel başkan Kılıçdaroğlu ile görüştüler.

Öyle de olmalıydı. Çünkü;

 Bu partinin Genel Başkanlığını yapmış bir büyüğümüzü delege yapmayanlar, “Bunlar mahalle delegesi olursa kongrede bize oy vermez” deyip onları delege yapmadıkları gibi üstelik tedbirli olarak ve ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edenler,

Mahalle delegesi üzerinde mutabakat sağlandığı ve tutanak tutulduğu halde, imzasını unutup, sandık başında  “Bu kişi bizden değildir çizin” diyerek çizenler, yetmeyip disiplin kuruluna verenler,

Geçtiğimiz kongrede aday olup kazanamayan ama çarşaf liste uygulanması nedeniyle ilçe yönetimine   yarıya yakın üye sokmayı başaran fakat ilçeyi çalıştırmayan, üretmedikleri halde yeniden İlçe Başkanlığına aday olanlar, vs, vs.. kişiler!..

Şimdi başınızı iki elinizin arasına alın ve iyi düşünün.

Önümüzdeki yıllarda, Mahalli , Genel ve Cumhurbaşkanlığı olmak üzere çok önemli üç seçim var.

Bu seçim öyle bir seçim ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bir arada olan dedelerimizin can vererek kan akıtarak kurdukları ve biz torunlarına emanet ettikleri Cumhuriyeti, laikliği , çağdaşlığı ve Demokrasiyi koruma kollama seçimidir.

O zaman, “Sen ben, bizden sizden, oy verir vermez” demeden güç birliği yapıp demografik yapıyı da göz önüne alarak güçlü kadrolar gerekirse de tek aday etrafında toplanıp güçlü ve iktidara yürüyen bir kadro ile halkın karşısına çıkılmalıdır.

Bunlar sezinlendiği ve gereken gücü sağlamak ittifak oluşturmak için gerekliydi.  Bu nedenle de  Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat bu konu için kafa yoruyor ve çalışıyorlar.

Bunun sonucunda da yukarıda belirttiğimiz ve, halkımızı kucaklayacak, evlere gidip ahbap olup hal hatır sorarak halleşecek, dert dinleyecek, o bizden bu şundan bundan demeyecek, dil, din mezhep renk ayırımı gözetmeyecek, bilgili deneyimli, partinin programını ve geleceğini  bilecek ve bu sorumluluğu üstlenecek, düğününde tefçi, cenazesinde  yascı olma  özelliklerini de taşıyan, ülkemizi gerektiği gibi yönetemeyenlerin iktidarına son vermek için sürekli çalışacak yöneticilerin oluşacağı bir kadro kuracaklarından eminim ve onlara güveniyorum.

Mustafa DOLU

Halkın Avukatı

Başyazar, Genel Yayın Yönetmeni

0 Yorum

Yorum yap

Mail adresiniz saklı tutulur.Paylaşılmaz.İşaretli alanları doldurunuz. *